reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

İLİMİZDEKİ TRAFİK IŞIKLARINDA DÜZENLEMELER YAPILIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
İLİMİZDEKİ TRAFİK IŞIKLARINDA DÜZENLEMELER YAPILIYOR
reklam

Trafik yoğunluğunun yaşandığı kavşaklarda, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yapılan düzenlemeler devam ediyor. Terminal, Büyük Otel ve Çankırı Lisesi bölgelerinde bulunan kavşaklardaki trafik ışıklarında çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Vali M. Fırat Taşolar, Ankara Caddesi üzerinde yer alan bölgelerde yaya ve araç trafik akışını olumsuz etkileyen unsurlarla ilgili Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte incelemelerde bulundu.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde; terminal kavşağında bulunan ve yaya geçişleri için kullanılan yeşil ışık süreleri yeterli olmadığından kavşak dönüş kolları ile yaya lambalarına aralıklı kırmızı ışık süresi eklenerek yayaların geçişlerini tamamlaması için çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda araç ve yaya güvenliğini sağlamak adına yaya geçiş süreleri 20 saniyeden 25 saniyeye çıkarıldı. Kameralı uyarı sistemi montajı için de kamera direkleri yapımına başlandı ve sistemin yaklaşık 10 gün içinde faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Büyük Otel önünde yer alan yaya geçitlerine ise flaş uyarılı trafik ikaz lambaları montajı yapılarak faaliyete geçirildi.

Bilindiği üzere daha önce de Hastane Kavşağı ve Hacı Ali Kavşağındaki ışıklarda trafiği rahatlatmaya yönelik çeşitli düzenlemeler yapılmıştı.

Vali M. Fırat Taşolar, başta Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü olmak üzere ilimizde trafik akışının rahatlatılmasında hızlı çözümler sunan kurumlarımıza teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.