reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

İLİMİZDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
      Öğretmenler Günü nedeniyle İlimizde bir kutlama programı gerçekleştirildi. Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’nin organizasyonuyla 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Özcan, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Siyasi Parti İl Başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Vali Abdullah Ayaz birer konuşma yaptılar. Bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Ayaz, “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.
      Ülkemizin en büyük sermayesinin beşeri zenginlik olduğuna dikkat çeken Vali Ayaz, “Bu beşeri sermayenin değerlendirilmesi, işlenmesi ve geleceğe hazırlanmasında en önemli aktörler muhakkak ki öğretmenlerimizdir. Ülkemizin geldiği noktaya gelmesinde en büyük emek sahiplerinden biri de öğretmenlerimizdir. Bu güne kadar sizler sayesinde geldik. Bundan sonra da nereye kadar gidebileceksek yine öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır. Öğretmen ve eğitim camiamızın derdi derdimizdir. Arkadaşlarımızın her türlü derdinden, sorunundan haberimiz mutlaka olsun. Eğitim bizim için çok önemli. Sadece bizim için değil. Memleket için önemli. Sizler, okullarımız ve evlatlarımız için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağımızı taahhüt ediyorum. Bir kez daha Öğretmenler Gününüzü kutluyor sağlıklı günler diliyorum” şeklinde konuştu.
      Konuşmaların ardından şehit öğretmenler anılarak, emekli öğretmenler ve başarılı öğretmenlere hediyeler Vali Abdullah Ayaz ve diğer protokol mensupları tarafından takdim edildi. Öğretmenler Günü Kutlama Programından sonra Vali Ayaz, basın mensuplarına gündeme ve ilimizdeki Covid-19 tedbirlerine dair açıklamalarda bulundu.
reklam

YORUM YAP