reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

İLİMİZ GERİ GÖNDERME MERKEZİ’NDEKİ KAÇAK GÖÇMENLER AYAKLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı’da, yasadışı yollarla ülkeye girerken yakalanan kaçak göçmenler, Geri Gönderme Merkezi’nde ayaklanma çıkardı. Yaklaşık 250 kaçak göçmenin karıştığı olaylarda göçmenlere ait eşyalar ve merkeze ait masa sandalye gibi eşyalar zarar gördü, camlar kırıldı. Olaylar Jandarma ekiplerinin müdahalesiyle daha fazla büyümeden bastırıldı.

Çankırı-Ankara yolu Süleymanlı mevkiinde bulunan Geri Gönderme Merkezi’nde çıkan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Hamdi Bilge Aktaş; “Memleketlerine gönderilmek üzere işlemlerinin yapılmasını bekleyen bazı kişiler huzursuzluk çıkarmış. Emniyet ve Jandarma güçlerimiz olayları büyümeden bastırdı. 1 kişi yaralı. Şu an olumsuz bir durum yok” dedi.

Memleketlerine geri gönderilmek üzere merkezde bekleyenlerden bir grubun taşkınlığa neden olduğunu ifade eden Aktaş :
“Burada kalanların hepsi Avrupa’ya gitmek istiyor. Bu engellendiği için stresliler. Bazılarının ailesi de yanlarında değil. Terör yanlıları da var bunların içinde. ‘Biz burada durmak istemiyoruz, memleketlerimize gönderin’ diyorlar. Bir grup bu düşüncedeki insan, stresle biraz merkeze zarar vermişler. Güvenlik güçlerimiz, emniyet ve jandarma ekiplerimiz zamanında müdahale edip, olaylar büyümeden üstesinden geldi. Bir kişi yaralandı, hayati tehlikesi yok. Olay çıkaranlar kamera kayıtlarından belirlendi ve onlar buradan başka yerlere gönderilecekler. Şu anda ortalık sakin, olumsuz bir durum yok.” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP