-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ’DAKİ YARIŞMALARA BELEDİYE BAŞKANI’NIN TUTUMU DAMGA VURDU

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen “Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası” 10 ilden 142 sporcunun katılımıyla 23 Ocak Cumartesi günü (dün) Ilgaz Dağı Doruk Mevkii’nde başladı. İki gün sürecek yarışmanın ilk gününde 10:30’da başlayan müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları; Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitiçioğlu, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve protokol mensupları tarafından […]
Çankırı - 24 Ocak 2021 12:10 A A

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen “Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası” 10 ilden 142 sporcunun katılımıyla 23 Ocak Cumartesi günü (dün) Ilgaz Dağı Doruk Mevkii’nde başladı. İki gün sürecek yarışmanın ilk gününde 10:30’da başlayan müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları; Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitiçioğlu, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk “Telesiyeji Açmak İçin Para İstedi”

Müsabakaların ilk gününe Ak Parti’li Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün davranışları damga vurdu. Öztürk’ün ev sahipliği yaptığı ve hem Çankırı hem de Ilgaz’ı Türkiye’ye tanıtacak bir müsabakada sporcuların kullanacağı telesiyejin çalıştırılmasını engellediği, mazeret olarak da belediyenin maddi sıkıntıda olduğu, parasının olmadığı gibi basit nedenler gösterdiği haberleri, müsabakaları izleyen vatandaşlar tarafından bize iletildi. Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Vali Abdullah Ayaz, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, protokol ve diğer misafirlerin önünde yapıldığı söylenen bu küçük tartışma, Çankırı’mızın adını duyurabilmek için daha çooook yollar katetmemiz, çoookk fırınlar dolusu ekmek yememiz gerektiğinin de apaçık bir göstergesidir.

Bir taraftan Çankırı’yı Türkiye’de ve dünyada marka şehir yapmak isteyen sayın Milletvekillerimiz, sayın Valimiz, sayın İl ve birçok İlçe Belediye Başkanlarımız, diğer yandan da üç kuruş için yüzlerce yarışmacı, misafir ve basının önünde telesiyeji çalıştırmayarak Çankırı’yı ve Çankırı’lıyı küçük düşüren bir ilçe Belediye Başkanı. Siyasilerimiz, bürokratlarımız varken yargılamak bize düşmez ama onca insanın yanında bu davranış hiç şık olmamış bence.

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası bugün sona eriyor

Ankara, Antalya, Ağrı, Bursa, İzmir, Erzincan, İstanbul, Samsun, Kastamonu ve Tunceli illerinden toplam 23 kulüp ve 142 sporcunun katıldığı müsabakaların ikinci ve son günü olan 24 Ocak Pazar günü (bugün) de yarışmalar yine saat 10:30’da başlayacak ve 15:00’daki ödül töreniyle sona erecek. Milli Takımlar Türkiye Oryantiring Federasyonu’nca Çankırı Ilgaz’da düzenlenen müsabakalarda kazanan sporcular 22 -28 Şubat 2021’de Estonya’da Kayakla Oryantiring Dünya ve Avrupa şampiyonalarına gitmeye hak kazanacaklar.

Çankırı - 12:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.