14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ’DA ŞEHİDİMİZE KÜFÜR, ANNESİNE VE ABLASINA DAYAK

Geçtiğimiz hafta bugün, yani 11 Mart Cumartesi günü Ilgaz ilçe meydanında meydana gelen olay ilçede infiale yol açtı. Bu vatan için, bizler için can veren Şehidimizin annesine ve ablasına yapılan saygısızlık, hepimizi derinden yaraladı. 2 savunmasız kadını sebepsiz yere darp ederek hem onlara hem de Şehidimize ağıza alınmayacak küfürler ve hakaretler eden şahıs ise “Basit […]
Çankırı - 18 Mart 2023 10:41 A A

Geçtiğimiz hafta bugün, yani 11 Mart Cumartesi günü Ilgaz ilçe meydanında meydana gelen olay ilçede infiale yol açtı. Bu vatan için, bizler için can veren Şehidimizin annesine ve ablasına yapılan saygısızlık, hepimizi derinden yaraladı. 2 savunmasız kadını sebepsiz yere darp ederek hem onlara hem de Şehidimize ağıza alınmayacak küfürler ve hakaretler eden şahıs ise “Basit Yaralama Suçu” işlediği gerekçesiyle 2 gün nezarette kalmasının ardından serbest bırakıldı.

Aslen Ilgaz’lı olan ancak Ankara’da yaşayan, Şehidimiz Sami Bayram’ın 58 yaşındaki ablası Sevgi Doğanay ve 77 yaşındaki annesi Gülperi Bayram, bir süre kalmak için Ilgaz’daki evlerine geldiler. Pazar alışverişlerini yaptıktan sonra marketleri dolaşmaya başlayan anne ve kızı, yanlarından geçtikleri ve hiç tanımadıkları bir şahıs olan M.Ö.’nün sözlü ve küfürlü saldırısına maruz kaldı. Yaşlı kadının geri dönüp, “Oğlum sen beni tanımazsın ben seni tanımam, ben bir Şehit annesiyim niye bana küfür ediyorsun?” diye sorması üzerine M.Ö., “Sanane kardeşim ben istediğime küfür ederim…” diyerek hem Ilgazlı Şehidimize hem de şehidimizin yaşlı annesine ağır küfür ve hakaretler etti. Şehidimizin annesinin, “Sen benim şehidime küfür edemezsin.” diye feryad etmesi üzerine saldırgan M.Ö. yaşlı kadını yumruk ve tekmelerle yere yıktı.

Annesinin yere yıkıldığını gören Sevgi Doğanay M.Ö.’nün üzerine yürüdü ancak saldırgan M.Ö. ona da bir yumruk salladı ve onu da annesinin yanına yere yıktı. Çevredeki vatandaşların yanlarına geldiğini gören M.Ö. olay yerinden kaçtı. Vatandaşların çağırdıkları 112 Acil Sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi olay yerine yaptıktan sonra ikisini de Ilgaz Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırdılar. Ilgaz Polisi saldırgan M.Ö.’yü ilerdeki markette alışveriş yaparken yakaladı. Aldığımız bilgilerden akli dengesinin yerinde olduğunu öğrendiğimiz saldırgan M.Ö., “Basit Yaralama Suçu” işlediği gerekçesiyle 2 gün nezarette kalmasının ardından serbest bırakıldı.

Çankırı - 10:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.