13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ’DA KORKUTAN YANGIN

Ilgaz – Sarmaşık (Çitlik) Köyü’nde bugün öğle saatlerinde N. K. İsimli vatandaşa ait evde yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın iki katlı evi kısa sürede kullanılamaz hale getirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen Ilgaz İlçe İtfaiye ve Garaj Amirliği ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı. Yangında can kaybı olmaması yüreklere […]
Genel - 8 Şubat 2021 20:12 A A

Ilgaz – Sarmaşık (Çitlik) Köyü’nde bugün öğle saatlerinde N. K. İsimli vatandaşa ait evde yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın iki katlı evi kısa sürede kullanılamaz hale getirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen Ilgaz İlçe İtfaiye ve Garaj Amirliği ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı. Yangında can kaybı olmaması yüreklere su serpti.
Yangın söndürme çalışmaları sona erdiğinde iki katlı betonarme ev içindeki eşyalarla beraber kül olmuştu.  Yangının ardından Ilgaz Belediyesi ekipleri ve Ilgaz Kızılay Şube Başkanlığı mağdur aileye yardım çalışmalarına başladılar. Bu kapsamda yatak, battaniye, mutfak seti, gıda yardımı aileye ulaştırıldı. Ayrıca Kaymakamlık ile koordineli olarak 50 torba yakacak kömür de tedarik edilerek Sarmaşık Köyü’ne götürüldü ve aile için ayarlanan köy odasına teslim edildi.
AFAD ve Kızılay ekipleri koordinesinde hasar tespit çalışmaları yapılacak olup, aileye diğer yardımlar da ulaştırılacaktır.

Genel - 20:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.