-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ’DA GENÇLİK SEDA KARA VE ANKARA’LI YASİN KONSERLERİYLE COŞTU

Çankırı’nın Ilgaz İlçesinde Ilgaz Belediyesi tarafından Çarşı Meydanında düzenlenen şenlik, Ilgaz’lıları müziğe doyurdu. Seda Kara ve Ankara’lı Yasin konserleriyle eğlenceli saatler geçiren Ilgaz’lılar şenliğin keyfini yaşadı. Havai fişek gösterisiyle renklenen konserde Ilgaz’lı vatandaşlar doyasıya eğlendiler. Konser öncesi sahneye çıkarak çalışma ve projelerinden kısaca bahseden Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yüzme havuzu, ramazan şenlikleri, çocuklara kaynak kitap […]
Çankırı - 19 Temmuz 2022 16:13 A A

Çankırı’nın Ilgaz İlçesinde Ilgaz Belediyesi tarafından Çarşı Meydanında düzenlenen şenlik, Ilgaz’lıları müziğe doyurdu. Seda Kara ve Ankara’lı Yasin konserleriyle eğlenceli saatler geçiren Ilgaz’lılar şenliğin keyfini yaşadı. Havai fişek gösterisiyle renklenen konserde Ilgaz’lı vatandaşlar doyasıya eğlendiler.

Konser öncesi sahneye çıkarak çalışma ve projelerinden kısaca bahseden Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yüzme havuzu, ramazan şenlikleri, çocuklara kaynak kitap ve deneme sınavı temini, altyapı, çarşı içinin asfaltlanması, modern kent meydanı ve yer altı otoparkı, yeni belediye hizmet binası, gasilhane ve defin hizmetleri, yeni itfaiye ve garaj amirliği hizmet binası, spor salonu gençlik merkezi ve halı saha gibi belli başlı çalışmalarından bahsetti. Ayrıca 45 gün sonra temeli atılacak Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun da müjdesini verdi. Sonrasında ise yapımı halihazırda devam eden Dibek Çayırı Göl ve Rekreasyon Alanı projesinin içeriğiyle ilgili bilgiler veren Başkan Öztürk, konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait Memleket İsterim Şiiriyle noktaladı.

Konserle ilgili duygu ve düşüncelerini dilen getiren Başkan Mehmed Öztürk, “İlçemize hizmet etmek için durmaksızın çalışıyoruz. Hizmet ederken ortaya çıkardığımız eserlerin yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri ile de bir araya gelip kaynaşma imkanımız oluyor. Pandemi sürecinde her ne kadar ayrı kalsak da düzenlediğimiz etkinlikle tekrar bir araya gelme fırsatımız oldu. Ilgaz’ımızda bu güzel günde bizlerle bir araya gelen sanatçılarımız Seda Kara ve Ankara’lı Yasin’e, değerli hemşerimiz program sunucusu Barbaros Özdemir’e ve Ilgaz Kaymakamımız Osman Oğuz Ekşi ile katılımlarından onur ve gurur duyduğumuz değerli halkımıza teşekkür ederim. Böyle daha nice organizasyonlarda buluşmak dileğiyle tüm hemşerilerime saygı ve muhabbetlerimi sunarım.” dedi.

Çankırı - 16:13 A A
BENZER HABERLER