20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE YIL SONU SERGİSİ

Ilgaz Halk Eğitim Merkezi, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi düzenlendi. Ilgaz Halk Eğitim Merkezi Bahçesinde düzenlenen sergiye Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Ilgaz Siyasi Parti İlçe Başkanları, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ünal, İlçe Müftüsü Kemal Menceloğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Bahçeci, okul müdürleri, öğretmenler […]
Çankırı - 3 Haziran 2021 19:38 A A

Ilgaz Halk Eğitim Merkezi, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi düzenlendi. Ilgaz Halk Eğitim Merkezi Bahçesinde düzenlenen sergiye Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Ilgaz Siyasi Parti İlçe Başkanları, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ünal, İlçe Müftüsü Kemal Menceloğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Bahçeci, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Resim, çini, iğne oyası, kanaviçe, rölyef, makrome, seramik, tezhip, giysi gibi geleneksel eserlerinin yer aldığı serginin açılışını Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu ve Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yanlarındaki heyetle birlikte yaptı.

Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu; “Geleneksel el sanatlarımızı ve unutulmaya yüz tutmuş eserleri gün yüzüne çıkaran ve Hayat Boyu Öğrenme gibi önemli bir konuyu etkinlik teması olarak belirleyen Milli Eğitim Bakanlığımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum.” diyerek duygularını ifade etti.

Kaymakam Uğurlu’nun ardından bir açıklama yapan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ise; “Ilgaz’ımız ile gurur duyuyoruz. İlçemizde geleneksel el sanatlarımızın gün yüzüne çıkartılması konusunda taşın altına elimizi koyacağız. İlçemizde yıllar önce yıkılan Ulupınar Mahallesindeki Gavur Hanı’nı iki katlı bir konsept olarak inşa edeceğiz ve burada kuracağımız YÖRESEL ÜRÜNLER ÇARŞISIYLA Kastamonu’daki Nasrullah Meydanı benzeri bir yapıyı meydana getireceğiz. Yine çılgın projemiz olan Dibek Çayırı Mevkiinde yapımına devam ettiğimiz Rekreasyon alanına da Turizm Amaçlı bir Yöresel Ürünler Çarşısı açacağız ve bu tür çalışmalarımızı buralarda ilçemiz ekonomisine kazandıracağız. Bugün bunun gururunu yaşıyoruz. Bu sergideki ürünlere baktığımda bu güzel eserlerin ileride sözünü ettiğimiz yapıları kurduğumuzda halkımızın beğenisini kazanacağından hiç şüphe etmiyorum. Bu güzel sergiyi düzenleyen tüm herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Birbirinden güzel geleneksel eserlerin yer aldığı sergide tüm standları tek tek  gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan protokol heyeti, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çankırı - 19:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.