reklam
reklam
DOLAR32,2111% 0.09
EURO34,9608% 0.32
STERLIN41,0970% 0.53
FRANG35,2637% 0.15
ALTIN2.419,53% 0,40
BITCOIN68.188,11-0.042
reklam

ILGAZ DAĞINA KIZAK YARIŞ PİSTİ YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ILGAZ DAĞINA KIZAK YARIŞ PİSTİ YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI
reklam

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye’de sadece Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Kızak Yarış Pisti’ne alternatif olarak kızak pisti yapmak için ön çalışmalara başladı.

Ilgaz dağı eteklerine Kızak Yarış Pisti’ni kazandırmak için yoğun bir uğraş veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Doruk Mevkii’nde Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, Spor Şube Müdürü Seyfettin Turan, Ilgaz İlçe Spor Müdürü Şahin Avcı ve Kızak Antrenörü Emre Erdem ile birlikte incelemelerde bulundular.

Ilgaz Dağı Doruk Mevkii’nde yapılması planlanan pistin, hayata geçtikten sonra Kızak sporunda dünya ’ya açılan bir pencere olacağı ifade edilirken, Natural Luge ( yarış kızağı) Türkiye Şampiyonalarında ev sahipliği yapmaya hiçbir engelin kalmayacağı belirtildi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Kızak Yarış Pisti Türkiye’de tek olma özelliğini taşımaktadır. Ilgaz Doruk Kayak Merkezi’nin tamamlanması ve faaliyete geçmesiyle alternatif olarak ülkemizde ikinci Yarış Kızak Pisti olacak.

2013 yılında Kızak Antrenörümüz Emre Erdem tarafından kurulan Çankırı Kızak Takımımız, 2019 yılında Kars Sarıkamış’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda yedi madalya ile Türkiye’nin en başarılı takımları arasında yerini almıştır.  Kendi pistine kavuştuktan sonra Milli Takımlara sporcu gönderilmesinin kaçınılmaz olacağı da ayıca ifade edildi.

reklam

YORUM YAP