reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

ILGAZ BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA KANDİL SİMİDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

     Ilgaz Belediyesi İlçedeki vatandaşlara ve esnaflara kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi. Üç ayların içinde Müslümanlar için kutsal olan önemli gecelerden ilki Regaip Kandili dolayısıyla bugün Ilgaz Belediyesi İtfaiye ve Garaj Amirliği ekipleri kandil simidi dağıtımı gerçekleştirdi.
Çarşı içerisinde vatandaşlara ve ilçedeki esnaflara dağıtımı yapılan kandil simidi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Ilgaz’lı vatandaşlar başta olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK kandil münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, Üç Ayların başlangıcını müjdeleyen bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzuru içerisindeyiz.
Regaip gecesi; “Lütuf ve ihsanla dolu, kıymetli ve değeri büyük, çok iyi değerlendirilmesi gereken gecedir.” Müslümanların bu gecede en büyük arzusu Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmaktır. Bizler de bu gecede; ülkemizin bekası için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize dua edecek, kalbimizdeki merhamet ve şefkat duygularının farkına vararak, ülkemizin ve milletimizin birliğinin ve dirliğinin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz edecek, kalplerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat ile aydınlatabilmek için güzel bir fırsata dönüştüreceğiz inşallah.
Bu mübarek gecenin Ilgaz’ımıza, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket, sağlık ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyor, Ilgaz’lı hemşerilerimizin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.”

reklam

YORUM YAP