14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ BELEDİYESİ TARİHİ TİCARET HANINI YENİDEN İNŞA EDİYOR

Ulupınar Mahallesi Hamam Sokak Mevkiinde bulunan ve yöre halkı tarafından Gavur Hanı olarak bilinen “Tarihi Ticaret Hanı” yeniden hayat buluyor. Ilgaz Merkezde, Ilgaz Belediyesi’ne ait tarihi Osmanlı Hamamı’nın yanında bulunan ve yıllar önce yıkılmış Ticaret Han’ı yeniden yapılıyor. İlçede ticaretin yeni merkezi olması beklenen Han; iki katlı bir konsept olarak yeniden tasarlanıyor. Tarihi Han’a, alt […]
Çankırı - 15 Eylül 2021 14:48 A A

Ulupınar Mahallesi Hamam Sokak Mevkiinde bulunan ve yöre halkı tarafından Gavur Hanı olarak bilinen “Tarihi Ticaret Hanı” yeniden hayat buluyor. Ilgaz Merkezde, Ilgaz Belediyesi’ne ait tarihi Osmanlı Hamamı’nın yanında bulunan ve yıllar önce yıkılmış Ticaret Han’ı yeniden yapılıyor.

İlçede ticaretin yeni merkezi olması beklenen Han; iki katlı bir konsept olarak yeniden tasarlanıyor. Tarihi Han’a, alt katında dükkanlar, orta katında kafeterya, üst katında ise oteli olan yepyeni bir konsept yapılıyor. Bu kapsamda Han’a ait arsa Ilgaz Belediyesi tarafından alınarak çalışmalara başlandı.

İlçede eski günlerine dönecek ve ticari hareketliliği artıracak olan Tarihi Ticaret Hanı’nın canlanacak ve ekonomiye ivme kazandıracak olmasından dolayı yöre halkının duyduğu memnuniyet gözlerden kaçmıyor.

Çankırı - 14:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.