Açık
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün eğitime desteği devam ediyor. Projeleri arasında Ilgaz’da özellikle öğrenciler için Modern bir Çok Amaçlı Konferans Salonu kazandırmak olan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, ilçede okuyan ve merkezi sınavlara hazırlanan ortaokul ve liselerdeki tüm son sınıf öğrencilerine destek vermeye devam ediyor. Başkan Öztürk’ün gayret ve destekleriyle Ilgaz Belediyesi 2019 yılında ilçede merkezi […]
Çankırı - 30 Ocak 2021 21:12 A A

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün eğitime desteği devam ediyor. Projeleri arasında Ilgaz’da özellikle öğrenciler için Modern bir Çok Amaçlı Konferans Salonu kazandırmak olan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, ilçede okuyan ve merkezi sınavlara hazırlanan ortaokul ve liselerdeki tüm son sınıf öğrencilerine destek vermeye devam ediyor.
Başkan Öztürk’ün gayret ve destekleriyle Ilgaz Belediyesi 2019 yılında ilçede merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilere dağıttığı 6’lı deneme sınavı setleri ve kaynak kitap teminini 2020 yılında da sürdürüyor. Bu kapsamda 2020 yılında da ortaokul ve liselerde merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerin kaynak kitaplarını tamamen Ilgaz’daki öğretmenlerin seçtiği içeriklerden oluşacak şekilde temin edip Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiği ve teslim edilen kaynak kitapların dağıtımına başlanmış olup kitaplar okullar aracılığıyla öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Belediye Dezenfekte İşlemlerine Devam Ediyor
Covid-19’un Çin üzerinde yayılmaya başladığı ve henüz ülkemizde görülmediği 2020 Şubat ayında, önlem olarak dezenfekte işlemlerine başlayan Ilgaz Belediyesi 2020 boyunca belirli aralıklarla ve düzenli olarak sürdürdüğü dezenfekte işlemlerine 2021 yılında da devam ediyor.
Bu kapsamda Ilgaz ilçe merkezinde ve yol boyu tesislerinde bulunan toplam 22 cami ve ibadet yerleri, bağlı bulundukları abdesthaneler de dahil giriş, çıkış, korkuluk gibi alanlarıyla birlikte dezenfekte tabi tutuluyor. Belediyenin Covid-19 salgını bitene kadar dezenfekte işlemlerine ara ara devam edeceği de belirtiliyor.

Ilgaz Belediyesi ayrıca kış aylarının olumsuz etkisi, sokağa çıkma kısıtlamalarının da devam etmesi neticesinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli aralıklarla mama takviyesine devam ediyor. Ekipler ilçenin muhtelif yerlerine sokakta kalan hayvanlar için yem bırakıyorlar.

Çankırı - 21:12 A A
BENZER HABERLER