13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ BELEDİYE BAŞKANI MEHMED ÖZTÜRK’ÜN MİRAC KANDİLİ MESAJI

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK 10 Mart Miraç kandili vesilesiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsanların kurtuluşuna vesile olan rahmet ve mağfiretine mazhar olunan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin, dualarının kabul olduğu ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in mucizelerinden olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür ve onun […]
Çankırı - 10 Mart 2021 21:28 A A

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK 10 Mart Miraç kandili vesilesiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İnsanların kurtuluşuna vesile olan rahmet ve mağfiretine mazhar olunan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin, dualarının kabul olduğu ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in mucizelerinden olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişidir.
Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışarak, bu gece vesilesiyle, insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak tavırlar sergilemenin yollarını aramalıyız.
Bu gece vesilesiyle tüm İslâm Âleminin Miraç Kandilini kutluyor, bu kutlu gecenin bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Miraç gecesi vesilesiyle yaşadığımız Covid-19 sürecinin bir an evvel son bulmasını, tüm insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Kandilimiz Mübarek Olsun.”

Çankırı - 21:28 A A
BENZER HABERLER