Açık
  • EURO
  • DOLAR

ILGAZ BELEDİYE BAŞKANI MEHMED ÖZTÜRK’ÜN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygı ve özlemle yad ediyorum. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, halkımızı müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Onun mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi […]
Çankırı - 9 Kasım 2023 15:37 A A
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygı ve özlemle yad ediyorum.
Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, halkımızı müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.
Onun mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.
Unutulmamalıdır ki ATATÜRK, sadece Türk Milleti olarak bizlerin değil tüm Dünya’nın saygıyla yâd ettiği, büyük bir devlet adamıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü vefatının 85. yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.
Çankırı - 15:37 A A
BENZER HABERLER