16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İLAÇLAMA EKİPLERİNİN VEKTÖR İLE MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

     Vektör ile mücadelede kış döneminde başarılı bir ilaçlama çalışması yapan Çankırı Belediyesi, yaz döneminde de ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında su birikintileri, otlaklar, çöp konteynırları, kanallar, fosseptik ve gübrelik alanlar ilaçlanmaya başlandı.  Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün uçucu vektörlere karşı mücadelesi devam ediyor. Kış aylarında kışlak mücadelesini yürüten ekipler, kanallarda ilaçlama çalışmalarını […]
Çankırı - 24 Haziran 2021 21:16 A A

     Vektör ile mücadelede kış döneminde başarılı bir ilaçlama çalışması yapan Çankırı Belediyesi, yaz döneminde de ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında su birikintileri, otlaklar, çöp konteynırları, kanallar, fosseptik ve gübrelik alanlar ilaçlanmaya başlandı. 

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün uçucu vektörlere karşı mücadelesi devam ediyor. Kış aylarında kışlak mücadelesini yürüten ekipler, kanallarda ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Bahar aylarında larvaların üreme kaynaklarını kontrol altına almak için kış döneminden önlem alan ilaçlama ekipleri, yaz dönemi ilaçlama çalışmalarına başladı. Vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi amacı ile yapılan çalışmalar kapsamında; halk sağlığına ve çevreye duyarlı biosidal ürünlerin kullanıldığı bildirildi.

Çankırı - 21:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.