29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SARIKAYA MHRS RANDEVULARI KONUSUNDA UYARIYOR

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS); hastanelerimizdeki muayene öncesi bekleme süresinin ve poliklinik önlerindeki kalabalıkların azaltılması, vatandaşlarımızın kendi zamanlarını doğru yönetebilmeleri, hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımının sağlanabilmesi amacıyla ülke genelinde 2010 yılında hayata geçirilmiştir. MHRS üzerinden randevu aldığı halde muayene randevusuna gitmeyenler yada gidemeyecek olan hastalarımız randevusunu  iptal etmediği takdirde poliklinikte hizmet alması gereken diğer […]
Genel - 19 Ağustos 2023 11:39 A A
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS); hastanelerimizdeki muayene öncesi bekleme süresinin ve poliklinik önlerindeki kalabalıkların azaltılması, vatandaşlarımızın kendi zamanlarını doğru yönetebilmeleri, hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımının sağlanabilmesi amacıyla ülke genelinde 2010 yılında hayata geçirilmiştir.
MHRS üzerinden randevu aldığı halde muayene randevusuna gitmeyenler yada gidemeyecek olan hastalarımız randevusunu  iptal etmediği takdirde poliklinikte hizmet alması gereken diğer hastalarımızın mağduriyetine sebep olabilmektedir. Bu nedenle gelinmeyen veya gelinemeyecek olan randevuların iptal edilmesi gerekmektedir. Çünkü aldığı randevuya gitmeyen/ gidemeyen hastalarımız 15 gün boyunca aynı branştan randevu oluşturamayacakları için hem kendilerinin mağduriyetine hem de diğer hastaların mağduriyetine sebebiyet vereceklerinden dolayı randevu saatine kadar iptal işlemini gerçekleştirmek zorundadırlar.
İstatistiklerimize baktığımızda;
  • 2023 yılı Ocak – Temmuz arası MHRS Randevulu Muayene Sayısı 150922
  • MHRS iptal Sayısı 67792
  • Randevusuna gelmeyen hasta sayımız ise 2683 kişi.
Bu durumda görülüyor ki  randevusunu iptal ettirmeyip muayeneye gelmeyen hastalarımız muayeneye ihtiyacı olan diğer hastalarımızın mağduriyetlerine sebep olabilmektedir.
Hastalarımızdan ricamız MHRS randevularına gelmeleri gelemeyecekleri durumlarda da diğer hastalarımızın mağduriyet yaşamadan muayene olabilmelerini sağlamak için randevularını iptal ettirmeleridir. Bu konuda gereken hassasiyeti gösterecekleri düşüncesiyle sevgili vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.
Dr. Hüseyin SARIKAYA
İl Sağlık Müdürü
Genel - 11:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.