14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.HÜSEYİN SARIKAYA’NIN “14 MART TIP BAYRAMI” MESAJI

Ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı okulun kuruluş günü olan 14 Mart 1827’den bu yana 14 Mart günü “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında İstanbul’da gerçekleşmiştir. 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.   Sağlıklı bir toplum yaratabilme […]
Çankırı - 13 Mart 2020 21:08 A A

Ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı okulun kuruluş günü olan 14 Mart 1827’den bu yana 14 Mart günü “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında İstanbul’da gerçekleşmiştir. 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.  

Sağlıklı bir toplum yaratabilme uğruna vatandaşlarımıza gece gündüz demeden hizmet vermeyi, Meslek icabı karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen, mesleklerini özveriyle devam ettirmeyi ve her türlü sağlık mücadelesini olabildiğince çabuk ve geniş bir biçimde sürdürmeyi kendilerine ilke edinmiş, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramını” en samimi duygularımla kutluyor, sağlığın korunması ve geliştirilmesi için yapacakları tüm çalışmalarında, üstün gayret ve çabalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Dr. Hüseyin SARIKAYA
İl Sağlık Müdürü

Çankırı - 21:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.