17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KAN BASINCI KONTROLUNUN İYİLEŞTİRİLMESİ PROJESİ

Bakanlığımız Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Dairesi Başkanlığı ve Dünya Sağlık Örğütü İşbirliği ile Kan Basıncının Kontrolünün İyileştirilmesi Projesi kapsamında kan basıncı kontrolünde iyileşme sağlamak, sürdürülebilir ve ülke çapında yaygınlaştırmaya uygun bir yaklaşım kullanılarak kan basıncı kontrolünün başlangıç değerine göre en az %50 iyileşme sağlanması hedeflenmekte olup ”İlimiz 24 aylık proje kapsamında pilot il’’ olarak […]
Çankırı - 2 Mart 2020 21:50 A A

Bakanlığımız Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Dairesi Başkanlığı ve Dünya Sağlık Örğütü İşbirliği ile Kan Basıncının Kontrolünün İyileştirilmesi Projesi kapsamında kan basıncı kontrolünde iyileşme sağlamak, sürdürülebilir ve ülke çapında yaygınlaştırmaya uygun bir yaklaşım kullanılarak kan basıncı kontrolünün başlangıç değerine göre en az %50 iyileşme sağlanması hedeflenmekte olup ”İlimiz 24 aylık proje kapsamında pilot il’’ olarak seçilmiştir.
Proje kapsamında 24-25 ,Şubat tarihlerinde DSÖ temsilcisi Melda KEÇİK, Dr. Öğr. Görevlisi Asiye UĞRAŞ DİKMEN ve ekibi ilimize gelerek Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Elemanları, Eczacılar ve hipertansiyon hastaları ile odak grup görüşmelerde bulunmuşlardır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanlığı görevlileri ve DSÖ temsilcileri Aile Hekimleri ile proje kapsamında 24 Şubat- 06 Mart tarihleri arasında değerlendirmelerde bulunacaklardır.

Çankırı - 21:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.