Açık
  • EURO
  • DOLAR

İL MÜFTÜSÜ BURHAN KELEŞ’TEN PERSONELİNE TEŞEKKÜR

İl Müftüsü Bürhan KELEŞ, içerisinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte  aktif şekilde yer alan, vefa destek grupları bünyesinde merkez ve tüm ilçelerimizde ve köylerde, sahada tam kadro çalışan personeline teşekkür etti. Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’de Kovid-19 salgınıyla ilgili olarak ilk vakanın görüldüğü andan itibaren salgınla mücadelede önemli tedbirleri hayata geçirdi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tüm din […]
Çankırı - 15 Nisan 2020 21:58 A A

İl Müftüsü Bürhan KELEŞ, içerisinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte  aktif şekilde yer alan, vefa destek grupları bünyesinde merkez ve tüm ilçelerimizde ve köylerde, sahada tam kadro çalışan personeline teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’de Kovid-19 salgınıyla ilgili olarak ilk vakanın görüldüğü andan itibaren salgınla mücadelede önemli tedbirleri hayata geçirdi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, tüm din görevlilerini bu süreçte aktif olarak görev almaya davet etmişti.

Bunun üzerine Müftülük  personelimiz Türkiye’nin her bir yerinde olduğu gibi Çankırı’dada Kovid-19’la mücadele kapsamında oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’nda yer alıp vatandaşlara hizmet etmeye başladı. Bu çalışmaların yanı sıra il ve ilçe müftülükleri, Türkiye Diyanet Vakfı ve bazı din görevlileri de bireysel olarak bu süreçten etkilenen vatandaşlara yardım etmek, onların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar başlattı.

“Milli Mücadele’de olduğu gibi yaşadığımız bu zor süreçte de ülkemizin her yerinde milletimize özveriyle hizmet eden, köyündeki cemaatine yardımcı olan, çocukları traş eden, yaşlılarımıza her konuda el ayak olan, camisini hayır köşesine dönüştüren, maske üreten, sokak hayvanlarına yiyecek veren, çocukları sevindiren, vefa gruplarında yer alan tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum” diyen Müftü KELEŞ konuşmasına şöyle devam etti:

“Kavli duanın  yanında fiili duamızı da ortaya koymaktayız. Nice sıkıntı ve badireleri birlik, beraberlik ve dayanışma içinde atlatan aziz milletimiz bu sıkıntılı süreci de aynı azim, dayanışma ve yardımlaşma ile atlatacaktır. Allah en kısa sürede bu musibetten ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı kurtarsın. Bu vesile ile ilimizde vatandaşlarımıza sahada her türlü  hizmeti özveriyle yapan  din görevlilerimize teşekkür ediyorum”

Çankırı - 21:58 A A
BENZER HABERLER