20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ YARIŞIYOR

Su kaynaklarının doğru ve verimli kullanılması her geçen gün önemini artırmaktadır. Dünya ve ülkemizde su kaynaklarının korunması, kuraklıkla mücadele konusunda insanlığın üzerine düşen sorumluluk çok önemli hale gelmiştir. Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su […]
Eğitim - 1 Şubat 2021 22:27 A A

Su kaynaklarının doğru ve verimli kullanılması her geçen gün önemini artırmaktadır. Dünya ve ülkemizde su kaynaklarının korunması, kuraklıkla mücadele konusunda insanlığın üzerine düşen sorumluluk çok önemli hale gelmiştir.
Ülkemiz yıldan yıla daha az yağış almakta, derelerimiz, akarsularımız, göllerimiz kurumakta, içilebilir su kaynaklarımız azalmaktadır. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde çok kısa bir süre sonra ciddi bir su sıkıntısı ile ülke olarak karşılaşmamız kaçınılmazdır.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir kısa film yarışması düzenlemeyi planlamış olup, yarışma teması olarak “su tasarrufu” belirlenmiştir.
Son başvuru tarihi 5 Mart 2021 olan kısa film yarışmasının sonuçları “22 Mart Dünya Su Günü” nde açıklanacaktır. Öğrencilerimizin bu önemli konu hakkında çalışmalar yapmasını, yarışmaya katılmasını önemsiyoruz.
Yükseköğretim Kurumları ile iş birliği yapmanın serbest olduğu yarışma için oluşturulacak takımlarda öğrenci, öğretmen, eğitim kurumu yöneticisi, yardımcı personel, akademisyen gibi eğitimin her alanından bireyler yer alabilecektir.
Yarışmanın seçici kurulu aşağıdaki isimlerden oluşacaktır:

Derviş ZAİM – Yönetmen
Elif DAĞDEVİREN – FilmYapımcısı, TÜRSAK Vakfı Başkanı
Bora DURMUŞOĞLU – TRT Çocuk Kanal Koordinatörü
Demir KARAHAN – Oyuncu
Doç. Dr. Özgü YOLCU – İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Yarışma şartnamesini görmek için tıklayınız.

http://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2021_01/30224737_sukisafilmsartname.pdf

Eğitim - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.