reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 20 Temmuz 2020 tarihinde Vali Abdullah Ayaz’ın Başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Sosyal Tesisler Konferans Salonu’nda saat 14.00’te yapılan toplantıya Vali Ayaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İlçe Kaymakamları, Yatırımcı kurumların bölge müdürleri, daire amirleri ve diğer yetkililer katıldı.
Vali Ayaz toplantının açış konuşmasını yaptı. Konuşmasında Çankırı’nın kalkınması için yapılan ve yapılacak olan yatırımlarda koordinasyonun öneminden söz eden Vali Ayaz, koordinasyonun
sağlıklı olması için kurum amirlerine çağrıda bulundu. Yaklaşık bir ay önce göreve başladığına işaret eden Vali Abdullah Ayaz, bu süreçte kurumları tanıma noktasında çalışmalara devam ettiğini ifade ederek, “Şöyle bir gerçek var ki; kamuda ciddi bir koordinasyon sorunu var. Bu sadece bölgesel bir sorun değil. İlimizde de zaman zaman bu sorunla karşılaşıyoruz. Tüm arkadaşlarımızdan isteğimiz başka kurumlarla çakışan yatırımlar, projeler ve planlamalar konusunda önce görüşülmesi ardından aksiyona geçilmesidir. Aksi durumlarda ilerleyen zamanlarda ortaya çıkan koordinasyon problemlerinde hepimize zaman ve emek kaybına neden olabilir. Gerekli koordinasyonu sağlamayı umuyorum. Hepimiz için güzel ve verimli bir çalışma dönemi geçirmeyi diliyorum. Yeni görevlere atanan mülki idare amirlerine de yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Burada yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Toplantıda ilimizdeki yatırımlarla ilgili rakamlar da açıklandı. Buna göre; ilimizde 2020 yılı yatırım programında toplam proje sayısı 759, biten 268, devam eden 284, ihale aşamasında/başlanamayan 207 proje mevcut. Bu projelerin toplam maliyeti 4,9 Milyar TL, önceki yıllar harcaması 1,5 Milyar TL, 2020 Yılı ödeneği ise 305,3 Milyon TL ve dönem sonu harcamaları da 73,9 Milyon TL’dir.
Toplantı sonunda yatırımcı bölge müdürleri de söz alarak, koordinasyonu gerektiren konular, yapılan yatırımlar, projelerin uygulanması ile ilgili olarak herhangi bir sorunun olup olmadığı konularında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdiler.
Yatırım önerilerine ilişkin değerlendirmeler yapıldıktan sonra İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi.

reklam

YORUM YAP