20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çankırı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu yılın üçüncü olağan toplantısı10 Ağustos Çarşamba günü Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye, İl Özel İdaresi, Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda 2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi değerlendirmesi ve içinde bulunduğumuz yıl ile […]
Çankırı - 12 Ağustos 2022 10:18 A A

Çankırı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu yılın üçüncü olağan toplantısı10 Ağustos Çarşamba günü Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye, İl Özel İdaresi, Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda 2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi değerlendirmesi ve içinde bulunduğumuz yıl ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü.

Vali Yardımcısı Şahin Bayhan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkililerince yapılan sunumla devam edildi. İŞKUR’un istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve işsizliğin önlenmesi gibi geniş çerçevede önemli faaliyetler yürüttüğünün vurgulandığı sunumda, 2022 yılının ilk yarısında sağlanan istihdama yönelik bilgiler verildi. Çankırı İŞKUR olarak, 2022 yılı Ocak-Temmuz döneminde 1224’ü kadın olmak üzere toplam 3.055 kişinin özel sektörde istihdam edilmesinin sağlandığı, bu kapsamda iş ve meslek danışmanları tarafından 3.701 kişiye danışmanlık hizmeti sunulduğu ve 1.351 işyeri ziyareti gerçekleştirildiği belirtildi. İşsizliğin önlenmesi ve azaltılması kadar, mevcut istihdamın niteliğinin artırılması konusunda istihdam piyasasına sunulan çözümlerden biri olan İşbaşı Eğitim Programı ile aynı dönemde 226’sı kadın 285’i erkek olmak üzere toplamda 511 kişiye mesleki eğitim verildiğini ve bu eğitimlerin arttırılması için işverenler ile işbirliği içerisinde çalışmaya devam edileceğinin altı çizildi. Gerçekleştirilen sunumun ikinci bölümünde Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Hibe Programı kapsamında başvuru yapılan proje dosyaları ile ilgili kurul görüşü alınarak toplantının istihdam bölümü tamamlandı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün mesleki eğitim ile ilgili sunumu, açılan mesleki eğitim merkezleri hakkında bilgilendirme ve gündem maddelerinin oylanması ile son buldu.

Çankırı - 10:18 A A
BENZER HABERLER