29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İL İNSAN HAKLARI KURULU İLE TİHEK HEYETİ TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİ

Çankırı İl İnsan Hakları Kurulu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) yetkililerinin katılımıyla 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Valiliğimiz Birlik Toplantı Salonunda toplantı yapıldı. Toplantıda, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu yetkilileri tarafından katılımcılara bir sunum gerçekleştirildi. Ülkemizde insanın maddi ve manevi varlığı ile onur ve saygınlığının devlet tarafından korunması amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın […]
Çankırı - 23 Eylül 2021 20:38 A A

Çankırı İl İnsan Hakları Kurulu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) yetkililerinin katılımıyla 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Valiliğimiz Birlik Toplantı Salonunda toplantı yapıldı. Toplantıda, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu yetkilileri tarafından katılımcılara bir sunum gerçekleştirildi.

Ülkemizde insanın maddi ve manevi varlığı ile onur ve saygınlığının devlet tarafından korunması amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında yapılması planlanan çalışmalar ve kamu kurum ve kuruluşlarının bu çalışmalara yapacağı katkılar görüşüldü.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun yapısı, görevleri, yetkisi ve mevzuatı hakkında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda ayrıca; İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının karşılaştığı zorluklar, pandemi sürecinde ara verilen kurum ziyaretlerine covid-19 tedbirlerine uyarak devam edilmesi, insan hakları kutularına bırakılan talep ve şikayetlerin takibinin yapılarak başvuru sahibine dönüş yapılmasının sağlanması hususlarında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantının sonunda, gönüllülük esasıyla görev yapan İnsan Hakları Kurulu üyelerine gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı TİHEK yetkilileri tarafından teşekkür edildi.

Çankırı - 20:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.