-0° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE SEMİNERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Yine Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile […]
Çankırı - 31 Ocak 2020 18:06 A A

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinin katkıları ile hazırlanan Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası, toplumdaki uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesini ayrıca uyuşturucu maddelerin topluma ve toplum sağlığına verdiği zararların azaltılarak tedavi ve rehabilitasyon olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.
Yine Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır. Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğünün tamamen yerli ve milli yazılımla gerçekleştirdiği UYUMA Projesi, teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilinciyle uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.
“İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası” belgesinde yer alan “15. Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadele Etkin Kullanımının Sağlanması” ve “16. Toplumun Uyuşturucu ile Mücadelede Farkındalığının Artırılması” ve UYUMA Projesinin tanıtımı amacıyla;
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, 28 Ocak 2020 Salı günü saat 13:30’ da Yapraklı İlçe Kaymakamlığı, Muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruluş Çalışanlarının katıldığı 63 katılımcıya Korgun Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Konferans Salonunda Uyuşturucu ile Mücadele (UYUMA Projesi) ve NARKO-REHBER farkındalık semineri bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.
Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çankırı - 18:06 A A
BENZER HABERLER