Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ MOTORLU VE AKÜLÜ BİSİKLETLER HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nce, son zamanlarda trafikte görmeye alıştığımız elektrikli ve motorlu bisikletlerin kullanımı hakkında halk arasında yanlış bilinen ya da yanlış yorumlanan bilgilerle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ayrıntılara yer verildi: “Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimizde huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan trafik uygulamalarına devam edilmektedir. Bu kapsamda […]
Çankırı - 23 Ocak 2021 13:13 A A

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nce, son zamanlarda trafikte görmeye alıştığımız elektrikli ve motorlu bisikletlerin kullanımı hakkında halk arasında yanlış bilinen ya da yanlış yorumlanan bilgilerle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimizde huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan trafik uygulamalarına devam edilmektedir. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğümüz trafik ekipleri tarafından yapılan kontroller neticesinde; motorlu bisiklet (moped) ve elektrikli bisiklet kullanan bazı vatandaşlarımızın, bu araçları “tescil kayıtsız, plakasız ve sürücü belgesiz olarak trafiğe çıkarabilecekleri” şeklinde yanlış bilgiye sahip olduklarının anlaşılması üzerine bir açıklama yapılması gerekli görülmüştür.
Karayolları Trafik Kanununa göre; aracı üreten fabrika tarafından düzenlenen uygunluk belgesinde belirtilen motor gücü 0,25 kilovatı geçen tüm elektrikli bisikletlerin, motorlu bisikletlerin (moped) ise tamamının trafiğe çıkabilmesi için Noterliklerden tescil ettirilerek plaka takmak suretiyle ve yeterli sürücü belgesi ile trafiğe çıkabileceği belirtilmektedir.
Bu şekildeki araçları trafikte kullanan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için araçlarını tescil ettirmeleri ve yeterli sürücü belgesi ile kullanmaları gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 13:13 A A
BENZER HABERLER