reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

İL AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
      Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, 2021 Yılı 1. Olağan Çankırı İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı Valilik Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Vali Abdullah Ayaz başkanlığında yapılan toplantıya ana çözüm ortakları ve destek çözüm ortakları tam katılım sağladı.
Toplantı Vali Abdullah Ayaz’ın konuşmasıyla başladı. İlimizin afetselliğinden ve Çankırı İl Risk Azaltma Planının öneminden bahseden Vali Ayaz, 2021 yılının afet farkındalık yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, “Bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bütün kurumlarımız en kalifiye elemanlarıyla bu konuya gereken desteği vermelidir” dedi.
Ardından Çankırı AFAD İl Müdürü Abdullah Özçelik tarafından TAMP kapsamında görevli kurum ve kuruluşların görev ve sorumlulukları ile ilgili sunum yapıldı. Sunumda afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak çalışma grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerinden bahsedildi.  Ülkemizde geçmiş yıllarda meydana gelen afetlerde gözlemlenen eksikler ve örnek uygulamalardan bahsedildikten sonra toplantı sona erdi.
Toplantıya Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek ve diğer kurul üyeleri katıldı.
reklam

YORUM YAP