17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İKİNCİ DEFA SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Bayramören İlçesi Sarıkaya köyünde, 24 Ekim’de 8 kişinin izinsiz kazı yaptığı alanda yakalanarak serbest bırakılan R.Y. ile birlikte 4 kişi, yine izinsiz kazı yaparken jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Olay şöyle gelişti; Almanya’da yaşayan Yüksel Veli A., Çankırı Bayramören ilçesi Sarıkaya köyü yakınlarındaki bir arazide gömülü define olduğu bilgisine ulaştı. Tılsımlı olduğuna inandıkları defineyi çıkarabilmek için aralarında Almanya’dan […]
Çankırı - 9 Kasım 2019 23:21 A A

Bayramören İlçesi Sarıkaya köyünde, 24 Ekim’de 8 kişinin izinsiz kazı yaptığı alanda yakalanarak serbest bırakılan R.Y. ile birlikte 4 kişi, yine izinsiz kazı yaparken jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

Olay şöyle gelişti;

Almanya’da yaşayan Yüksel Veli A., Çankırı Bayramören ilçesi Sarıkaya köyü yakınlarındaki bir arazide gömülü define olduğu bilgisine ulaştı. Tılsımlı olduğuna inandıkları defineyi çıkarabilmek için aralarında Almanya’dan gelen bir imamın da bulunduğu 8 kişi izinsiz kazı yaptı. 5 metre derinliğinde bir çukur kazıp 13 yüzük, 63 sikke bulan şahıslar Jandarma ekiplerinin baskınıyla suç üstü yakalandılar ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldılar.

Bu olayda yakalanıp serbest bırakılan R.Y. ile birlikte K.D., Y.T., İ.D. ve M.D. aynı yerde yeniden izinsiz kazı çalışması yaptılar. Olayı haber alan Jandarma ekipleri şahısları, Ankara’dan temin ettikleri iş makinası ile kazı yaptıkları esnada suçüstü yaparak gözaltına aldı.

Kazıda kullanılan iş makinası ile birlikte maden aramakta kullanılan dedektörler ve diğer cihazlara el konulduğu, yakalanan 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

Çankırı - 23:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.