15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İHH’DAN İŞTEN ÇIKARILAN KARDEŞLERİMİZE 10 MİLYON TL YARDIM

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH olarak Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınından dolayı işinden çıkarılan kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası başlattıklarını, kampanya dahilinde işten çıkarılan ve gündelik işlerde çalışan ailelere toplam 10 milyon TL yardım yapacaklarını açıkladı. Yıldırım, “Biz en temel meselenin aile olduğunu biliyoruz. Ailenin dağılmaması gerekiyor. Çok zor […]
Çankırı - 28 Mart 2020 21:41 A A

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH olarak Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınından dolayı işinden çıkarılan kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası başlattıklarını, kampanya dahilinde işten çıkarılan ve gündelik işlerde çalışan ailelere toplam 10 milyon TL yardım yapacaklarını açıkladı.

Yıldırım, “Biz en temel meselenin aile olduğunu biliyoruz. Ailenin dağılmaması gerekiyor. Çok zor dönemlerden geçiyoruz. Bu nedenle bütün Türkiye’yi dayanışmaya çağırıyoruz. Ve diyoruz ki herkes öncelikle kendi ailesinden, akrabalarından, kendi çevresinden başlayarak yardıma ihtiyaç duyan bütün fertlere, öncelikle de işten çıkarılanlara yardım etsin.

Biz İHH olarak elimizi taşın altına koyuyoruz, tüm Türkiye’yi bu yardım seferberliğine davet ediyoruz. İlk etapta 10 milyon TL nakit yardımı bu iş için ayırdık, ayrıca 100 bin gıda kolisi çalışması başlattık ve bunun yanında da 10 bin hijyenik koli dağıtımına başladık.

Bu sıkıntıyı hep birlikte aşacağız. Önemli olan en önemli kurumu aileyi ayakta tutmaktır. Bu vesile ile bütün sivil toplum kuruluşlarını, bütün hayırseverleri, bütün cemaatleri, sendikaları ve herkesi yardım yapmaya davet ediyoruz.

Haydi Türkiye vakit dayanışma vakti. ” dedi.

Çankırı - 21:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.