14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HUKUK FAKÜLTESİ’NDE İLK DERS REKTÖR AYRANCI’DAN

Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurulu geçtiğimiz aylarda Küresel Salgında Yeni Normalleşme Rehberi’ni yayınlamıştı. Rehbere göre, salgın dinamik bir süreç olduğu için bölgesel ve yerel seyrine göre üniversitelerin farklı uygulamalarla eğitim–öğretim sistemi uygulamasına olanak tanınmıştı. Bu doğrultuda Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan Yüz Yüze-Online Öğretim Modelini benimsemişti. Altyapı çalışmalarını tamamlayan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde isteyen öğrenci sınıfa gelerek […]
Çankırı - 5 Ekim 2020 17:12 A A

Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurulu geçtiğimiz aylarda Küresel Salgında Yeni Normalleşme Rehberi’ni yayınlamıştı. Rehbere göre, salgın dinamik bir süreç olduğu için bölgesel ve yerel seyrine göre üniversitelerin farklı uygulamalarla eğitim–öğretim sistemi uygulamasına olanak tanınmıştı. Bu doğrultuda Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan Yüz Yüze-Online Öğretim Modelini benimsemişti.

Altyapı çalışmalarını tamamlayan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde isteyen öğrenci sınıfa gelerek yüz yüze, isteyen öğrenci ise evinden online olarak aynı anda sınıftaymış gibi ders işleme imkânına sahip olacaktı. Ancak tüm Türkiye’de büyük yankı uyandıran ve öğrenciler tarafından da benimsenen bu sistem, son zamanlarda salgının seyrinin artış göstermesi üzerine Sağlık Bakanlığı’nın tüm üniversitelerin uzaktan eğitimle devam etmesi yönünde aldığı karar gereği hayata geçirilememişti.

Akademik yıl başlangıç tarihini 5 Ekim 2020 Pazartesi olarak belirleyen Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde açılış dersi, bu yıl ilk defa öğrenci alan Hukuk Fakültesi’nde Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından gerçekleştirildi. “Medenî Hukuka Giriş” dersi öğrencilere online olarak verildi. Yoğun öğrenci katılımının sağlandığı ve üniversite yöneticilerinin de sınıfta dinleyici olarak yer aldığı derse Rektör Ayrancı, “Yeni öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim; hepiniz Çankırı Karatekin Üniversitesi ailesine hoş geldiniz.” ifadeleriyle başladı. Öğrencilere ilk olarak yaşanan salgın süreci, uygulanan tedbirler ve sistem hakkında bilgi veren Rektör Ayrancı, daha sonra hukukun tanımı ve insan hayatındaki yeri, hukuk sistemleri hakkında bilgiler vererek dersi tamamladı.

Çankırı - 17:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.