reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

HEDEFİMİZ ÖZGÜRCE DÜŞÜNEN, İNİSİYATİF ALABİLEN, SORGULAYAN, YETENEKLİ GENÇLİK

Yayınlanma Tarihi : Google News
HEDEFİMİZ ÖZGÜRCE DÜŞÜNEN, İNİSİYATİF ALABİLEN, SORGULAYAN, YETENEKLİ GENÇLİK
reklam
      Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, bu sene de koronavirüs nedeniyle buruk geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı. Mesajına, “Maalesef iki yıldır layıkıyla kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” diyerek başlayan Teke, şöyle devam etti:
      Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ülkesini milletini seven, ülkesi için çalışıp üreten bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir. Bugün Milletçe ülkemizin her köşesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümü ile Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
      23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk Milleti’nin kurtuluşuna zemin hazırlayan, halkın kendi egemenliğini eline aldığı ve ülkenin önüne yeni ufuklar açan bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara bayram olarak hediye etmiştir.
      “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden ve dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayramdır.
      Sevgili Çocuklar; sizler, ilmin ve fennin ışığında en iyi eğitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz ve geleceğimiz olacaksınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak yaşaması en büyük arzumuzdur.
      Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır.
      Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve Milli Meclis’in tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Sevgi dolu yürekleri ile bu güne anlam katan mutlu Çankırı’mızın, mutlu çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Yüksel Teke
GAZİ BAŞKAN
reklam

YORUM YAP