15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

HAYATA SPORLA GÜLÜMSE

      Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinin hazırlamış olduğu “Genç, Yaşlı, Engelli Elele Hayata Sporla Gülümse” adlı proje kapsamında  pandemi nedeniyle sınırlı sayıda Genç ve Engellilere Bocce ve İzcilik Eğitimi düzenlenmiştir. Eğitimlerde Kulüp Lideri Şahin Gülemoğlu İzciliği diğer eğitim şekillerinden ayıran […]
Genel - 18 Haziran 2021 21:28 A A
      Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinin hazırlamış olduğu “Genç, Yaşlı, Engelli Elele Hayata Sporla Gülümse” adlı proje kapsamında  pandemi nedeniyle sınırlı sayıda Genç ve Engellilere Bocce ve İzcilik Eğitimi düzenlenmiştir.
Eğitimlerde Kulüp Lideri Şahin Gülemoğlu İzciliği diğer eğitim şekillerinden ayıran en önemli özelliğinin; amacına ulaşmak için kullandığı değişik metodlar olduğunu belirterek izciliğin doğuşuna kadar hiçbir eğitim sistemi çocukları bina ve sınıfların dışına çıkaramamış, sadece teorik bilgiler vererek yetiştirme yolunu seçmiştir. Gülemoğlu, İzciliğin Din, Dil, Irk ayırımı gözetmeksizin, herkesin katılabileceği, siyasi olmayan, eğitim amaçlı ve üniformalı bir gençlik hareketi olduğunu ifade etti.
      Antrenör Engin Oğuz Koçu Bocce, kelime olarak Raffa, Volo, Petank ve Çim Topu oyun sistemlerinin hepsine verilen isim olarak kullanılmaktadır. Raffa sistemi ülkemizde ilk olarak oynanmaya başlayan sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat günümüzde ülkemizde en yaygın olarak oynanan sistem Petank’dır.  Bocce’nin en yaygın bilinen alt disiplinidir. Okul sporlarında oynanan, huzurevlerinde yaşlılara oynatılan, otellerde animasyon gösterisi olarak turistlere sunulan oyun türü olarak karşımıza çıkmakta olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde turnuvaların yapılacağı duyurusunu da sözlerine ekledi.

SerGenç Kulüp yetkilileri, katkılarından dolayı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Genel - 21:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.