reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

HARUN OFLAZ’LA ATKARACALAR’A GÜNEŞ YENİDEN DOĞDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
HARUN OFLAZ’LA ATKARACALAR’A GÜNEŞ YENİDEN DOĞDU
reklam

www.olay18.com haber sitemizin bugünkü konuğu Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz. Başkan Oflaz, göreve geldiği günden bu yana birçok belediyeye örnek olması gereken yatırımları gerçekleştiriyor. Geleceğin enerjisi olan Güneş Enerjisi’ni, kurduğu santralle Atkaracalar’a getiren Başkan Oflaz, bu yatırımla şehri için aylık 25-30 bin lira gibi ciddi bir gelir elde edileceğini açıkladı. Şimdilik 4 bin 650 m2 arazi üzerine 236 Kw gücünde kurulan Güneş Enerji Santrali’nde üretilen enerji Enerji-Sa’ya satılacak.

Başkan Oflaz, önce Atkaracalar’ın içinden geçen E 80 yoluna mükemmel bir aydınlatma ağı kurarak, hem E 80 yolu Atkaracalar geçiş güzergâhının hem de Atkaracalar şehir giriş ve çıkışlarının aydınlatılmasını sağladı. Yıllardır ıssız bir görünümü olan yolların ışıl ışıl olmasını sağlayan Belediye Başkanı Harun Oflaz, Güneş Enerji Santrali’ni de yaparak şehre ayrı bir çehre kazandırdı. “Herşey Atkaracalar İçin” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Başkan Oflaz açıklamalarına şöyle devam etti:

“Atkaracalar Belediyesi Tarafından İhalesi Yapılan ve İhaleyi Alan Evcil Mühendislik tarafından yapımı tamamlanan Güneş Enerji Santrali 01.10.2020 Tarihi itibari ile resmi olarak faaliyete girmiş olup ilçemize en az 30 yıl maddi manevi destek vermeye başlamıştır.

Gücünü Güneşten Alan Belediyeler Arasına Katılan Belediyemiz ve ilçemiz inşallah gelecekte daha büyük yatırımlar ile daha da güçlenecek daha da büyüyecektir.

Bayraktar Solar Enerji, bir Atkaracalar’ lı olarak projenin tüm süreçlerinde işin takipçisi olmuş ihale sürecinde teknik danışman olarak Belediyemizi, imalat süreçlerinde Müteahhit firma ve ekipman üreticilerini denetlemiştir. İlçemiz A Sınıfı ekipmanlarla yapılan kârlı ve güçlü bir santrale kavuşmuştur.

      Bu Projede Emeği geçen Grup Başkanvekilimiz Sn. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Kıymetli Vekilimiz Sn. Salim Çivitcioğlu, Önceki dönem Belediye Başkanımız Sn. Rifat Altuntop, yapım işini üstlenen Evcil Mühendislik, hiçbir ücret talep etmeden işin başından sonuna kadar destek verip yapılan yatırımın en iyi şekilde olması için uğraşan kıymetli hemşerimiz Sn. Yaşar Bayraktar(Solar Enerji) ve Emeği Geçen Tüm Belediye personelimize, hemşerilerimize, bu süreçte emek veren tüm çalışanlara teşekkür ederim.

Ayrıca uzun çabalar sonucunda çok geç kalmış bir hizmeti daha güzel ilçeme kazandırmanın bahtiyarlığı içerisindeyim. İlçemiz içerisinden geçen E80 kara yolumuzun aydınlatması yapılmış olup enerji verilmiştir. Bu hizmette Enerji Bakanlığımız başta olmak üzere kıymetli Milletvekilimiz Sn. Salim Çivitcioğlu, İl Başkanımız Sn. Abdulkadir Çelik, Başkent Elektrik Müdürü Sn. Mehmet Fahri bey ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçe halkım adına sonsuz teşekkür ederim. İlçemize ve E80 karayolundan geçen sürücülerimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Harun Oflaz

Atkaracalar Belediye Başkanı”

 

Olay 18 ailesi olarak çalışkan Belediye Başkanı Harun Oflaz’a yürekten inanıyor, güveniyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

reklam

YORUM YAP