Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

HARUN OFLAZ: “GEÇMİŞİNİ UNUTAN GELECEĞİNE YÖN VEREMEZ”

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz, Çardaklı Belde Belediye Başkanı Osman Yılmaz ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Başkanlığı süresince ilçede yapılan hizmetleri ve yatırımları anlattı. “Göreve geldiğimde Evliyalar Şehri Atkaracalar’ımıza kazandırmayı düşündüğümüz 72 tane projemiz vardı, bugün bu projelerin 48 tanesinin tamamlanmış olduğunu belirtmek istiyorum.” diyerek açıklamalarına başlayan Başkan Oflaz, “Göreve geldiğimizde Belediyemizin bütçesi 4 milyon […]
Çankırı - 11 Şubat 2021 11:48 A A

Atkaracalar Belediye Başkanı Harun Oflaz, Çardaklı Belde Belediye Başkanı Osman Yılmaz ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Başkanlığı süresince ilçede yapılan hizmetleri ve yatırımları anlattı. “Göreve geldiğimde Evliyalar Şehri Atkaracalar’ımıza kazandırmayı düşündüğümüz 72 tane projemiz vardı, bugün bu projelerin 48 tanesinin tamamlanmış olduğunu belirtmek istiyorum.” diyerek açıklamalarına başlayan Başkan Oflaz, “Göreve geldiğimizde Belediyemizin bütçesi 4 milyon 150 bin lira idi, elhamdülillah bugün bütçemiz 7 milyon 700 bin lira.” dedi.

“Göreve geldiğimizde ilk iş olarak “Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine saygısı olmaz” dedik ve mezarlıklarımızın tamirat ve tadilatlarını tamamladık. Ardından şehir giriş – çıkış ve şehir içi yollarımızı yeniledik, park ve bahçelerimizin temizlik çalışmalarını tamamladık, ilçemizdeki mobese kameralarını yeniledik.” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Oflaz, “Geçmişini unutan geleceğine yön veremez, geçmişimizi hatırlamamız lazım, nereden geldik nereye gidiyoruz bunu bilmemiz lazım.” sözleriyle de yoluna geçmişten dersler alarak devam ettiğini ima etti.

Başkan Oflaz açıklamalarına şöyle devam etti:

İlçemizde kaybolmuş ve akmayan tarihi çeşmelerimiz vardı, bunların da tadilatlarını yaparak kaybolanları tekrardan bularak halkımızın kullanımına açıyoruz. Atkaracalar’ın su sorunu vardı, Büyük köyü sınırları içinde bulunan bir kaynak suyumuz vardı, bu kaynaktan ilçemize su getirerek bu sorunumuzu da çözmüş olduk.

Çankırı Merkez ve Kızılırmak dışında bir de Atkaracalar’da TMO Ofisi var, sayın Vekillerimizin girişimleriyle 60 tonluk kantarı yeniledik. Belediyemiz imkanlarıyla da ofis ve kantar çalışanları için yeni bir bina yaptık.

İlçe giriş çıkışlarının ve E 80 karayolu geçiş güzergahının ışıklandırmasını tamamladık. İlçe merkezimize bağlanıp mahalle olan Ilıpınar mahallesine doğalgaz getirildi. Karabük ve Çorum Belediyeleri’nin destekleriyle 650 ton asfalt kullanarak yollarımızın tadilatını gerçekleştirdik. Atkaracalar 8 köy ve 1 beldeden oluşan bir bütündür ve Atkaracalar Belediyesi köylerinde çöp toplayan Çankırı’daki tek Belediyedir.

İlçemizde 4 yıldır doğalgaz olmasına rağmen Belediye binamızda doğalgazımız yoktu, bu sene Belediye binamızı da doğalgazla buluşturarak bu sorunu da çözdük çok şükür. Daha önce yaktığımız kömürün 1/6 sı kadar aylık yakıt faturası ödüyoruz, yaklaşık 140 bin liralık bu yatırımımız da 2 ya da 3 yılda kendisini amorti edecek inşallah.

Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatıdır, onların her zaman yanında olmak zorundayız. Endüstri Meslek Lisemizin yenilenmesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın işi olduğu halde bizim gençlerimiz en güzel yerlerde okusunlar diyerek okulumuzun tadilatını Belediye olarak biz yaptık. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi 20 öğrencimize tablet dağıtımı yaptık. Bakıma muhtaç ailelerimize hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle Ramazan boyunca evlerinde yemek dağıtımı yaptık.

İlçe içinden geçen Uluçay deremizi de mevcut hayvansal atıkları vs. temizleyerek dere kenarlarının aydınlatmalarını da yaptıktan sonra hem mesire alanı hem de yürüyüş ve bisiklet yolu haline getireceğiz. Vatandaşlarımızın yaylalara daha rahat gidebilmesi için yayla yollarını düzenledik bu sene de asfaltını atacağız.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımızla bugüne kadar uyum içerisinde çalıştık, aldığımız bütün kararları oy çokluğuyla değil oy birliğiyle aldık, bu nedenle hem kendilerine hem de ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Bölgemiz afet bölgesi, ilçemiz ise E 80 karayolu üzerinde. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın prensibiyle olası bir doğal afet ya da trafik kazasına karşı tedbir amaçlı, 250 bin lira değerinde bir kaza kırım aracımız da önceki Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ve AFAD tarafından Belediyemize kazandırıldı.

Atkaracalar gibi 2 bin 500 nüfuslu bir ilçede 236 KW gücünde bir Güneş Enerjisi Sistemi projesini (GES) kimseye borçlanmadan 1 milyon 500 bin liralık yatırımla ve 8 taksitte ödemek şartıyla ilçemize kazandırdık. Bu yatırımımız kış şartlarında olmamıza rağmen Belediyemize aylık 25 bin lira gelir sağlıyor.”

Devam edecek…

Çankırı - 11:48 A A
BENZER HABERLER