Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

HARUN OFLAZ: “BİZ BUGÜNÜ DEĞİL YARINI PLANLIYORUZ”

Atkaracalar, Çerkeş ve Kurşunlu arasına sıkıştırılmış köy zihniyetine hapsedilmiş istenmeyen bir ilçe değil, kumdan kafasını çıkarmış, ne istediğini bilen ve istediğini alan bir konumdadır, bölgenin yaşanabilir bir şehri haline gelmiştir. Biz bugünü değil geleceği planlıyoruz. Asker Balıklar ve Hoşislamlar Türbesi’nin tadilatını, ışıklandırmasını ve çevre düzenlemesini yaptık. Hoşislamlar Türbesi medreseleriyle, kesim alanıyla, yemekhanesiyle, tuvaletleriyle, konağıyla, 20 […]
Çankırı - 12 Şubat 2021 21:11 A A

Atkaracalar, Çerkeş ve Kurşunlu arasına sıkıştırılmış köy zihniyetine hapsedilmiş istenmeyen bir ilçe değil, kumdan kafasını çıkarmış, ne istediğini bilen ve istediğini alan bir konumdadır, bölgenin yaşanabilir bir şehri haline gelmiştir. Biz bugünü değil geleceği planlıyoruz.

Asker Balıklar ve Hoşislamlar Türbesi’nin tadilatını, ışıklandırmasını ve çevre düzenlemesini yaptık. Hoşislamlar Türbesi medreseleriyle, kesim alanıyla, yemekhanesiyle, tuvaletleriyle, konağıyla, 20 bin m2 Millet Bahçesi’yle halkımızın hizmetine açılacak. Asker Balıklarımızın Çankırı’ya mâl olmuş bir hikayesi var ama doğru dürüst bir lavabosu bile yok. Biz Asker Balıklarımızın da çevre düzenlemesini yapacak ve bir an önce İnanç Turizmine açacağız. İnanıyoruz ki bundan sonraki yatırımlarımızla Hoşislamlar mini bir Konya, Asker Balıklar ise mini bir Urfa olacak.

Atkaracalar’da Hoşislamlar Türbesi ve Asker Balıklar var, Kurşunlu’da Termal var, Bayramören’de doğa var, Ilgaz’da kayak turizmi ve doğa var, Çankırı’da Tuz Mağarası, Orta’da Peri Bacaları, Çerkeş’de konaklar var. Çankırı büyümek istiyorsa ilçeleriyle birlikte büyür, ilçeler büyürse Çankırı da büyür. Bunun için de İl ve İlçe Belediye Başkanları olarak bir araya gelmemiz bir Bölgesel Kalkınma Eylem Planı’nı bir an önce devreye almamız gerekiyor. Bunu da abimiz olarak Çankırı Belediye Başkanımızın yapması gerekir diye düşünüyorum.

İlçemizde köprü ve yol genişletme çalışmalarımızı başlattık bu çalışmalar halen devam etmektedir.  Bu arada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 7 m3’lük 2020 model bir yol süpürme aracını bünyemize kattık. Belediyemize ait olan araçlarımızın % 70’ini ya modernize ettik ya da yenisini aldık, kalan % 30’unu da ileriki günlerde yenilemeyi planlıyoruz.

İlçe merkezinde Taziye Evi olarak kullandığımız Sosyal Tesisimizi ve Ilıpınar mahallesindeki Sosyal Tesisimizi yeniledik. Ilıpınar mahallemizde yapılacak daha çok işimiz var, biz bu işlere ilk önce yollarını yapmakla başlıyoruz.

Covid 19’la mücadele kapsamında halkımıza 10 bin adet maske dağıttık halen de dağıtmaya devam ediyoruz. Yine halkımızın yoğun olarak kullandığı bölgelerimizi, camilerimizi, TOKİ’mizi sürekli dezenfekte ediyoruz, Vefa Destek Gruplarımızla vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın defin işlemleri Belediye personelimiz tarafından yapılmaktadır.

İlçemizin ağaçlandırması konusunda şu ana kadar D 100 karayolumuzu ve ilçe ana caddemizi ağaçlandırdık Ilıpınar’a giden bölgemizi ağaçlandırdık. Dumanlı mevkiinde bir arazi problemimiz var bunu çözer çözmez bir kent ormanı yapmayı planlıyoruz. İmkânlarımız oranında bu ağaçlandırma çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Atkaracalar tarım ve hayvancılık şehri, bu konuda çok önemsediğimiz ve Çankırı’da tek diyebileceğimiz bir projemiz de yaklaşık 50 bin dönümün üzerinde bir arazimiz bahar aylarında karların erimesiyle sular altında kalıyordu, DSİ’nin desteğiyle bu alan tamamen ıslah edildi. Zamanla buraları tarıma açacağız.

2.5 milyon lira değeri olan Çarşı Meydanı projemiz, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yılmaz beyefendinin desteğiyle en geç 1 ay içinde başlanacak ve Allah’ın izniyle 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Sultanahmet Meydanı gibi bir meydanla Atkaracalar’ın şehirleşme yolundaki ilk ve en önemli projesini gerçekleştirmiş olacağız. Projemiz kapsamında ilçemizin giriş ve çıkış yolları orta refüjlerle bölünecek, elektrik tesisatları yer altına alınacak.

Tüm bu hizmetlerimizin ve yatırımlarımızın gerçekleşmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, sayın Bakanlarımıza, Grup Başkanvekilimiz sayın Emin Akbaşoğlu’na, Milletvekilimiz sayın Salim Çivitcioğlu’na, sayın İl Başkanımız Abdulkadir Çelik’e, sayın İlçe Başkanlarımıza, İl Encümen üyelerimize, Belediye Meclisi üyelerimize ve tüm ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Çankırı - 21:11 A A
BENZER HABERLER