reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

HALK EĞİTİM MERKEZLERİ’NDEN “KURSLARIMIZLA KÖYLERDEYİZ” PROJESİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitimi Merkezleri “Kurslarımızla Köylerdeyiz” adlı yeni bir proje başlattı. Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budamacılığı, tarım makinaları bakımı, peynir üretimi gibi 380’e yakın kurs programı hazırlandı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, söz konusu kursların tanıtılması ve köy merkezlerinde açılması amacıyla köy muhtarlarına bir mektup ve broşür gönderdi. Bakan Selçuk mektubunda, tamamen vatandaşların ilgi alanlarına hitap eden kurslarda tarım ve hayvancılıkla ilgili yeni teknolojilerin tanıtılacağı, sağlıklı besin üretme ve verimli mahsul elde etme yollarının gösterileceğini, bu programlar vasıtasıyla kaynakların ve arazinin doğru kullanılmasının öğrenileceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir CESUR, hayat boyu öğrenmede, köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın öğrenim ve yaş seviyelerine göre istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla öğrenmeye erişimlerini artırmak için kursların planlandığını belirtti.

Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya YELMEN, Müdürlüğümüzce dün olduğu gibi bugün de vatandaşlarımızın ilgi istek ve ihtiyaçlarına göre kursların açılabileceğini vatandaşların, ücretsiz kurslardan yararlanabileceklerini, kursların alanında uzman eğitimciler tarafından verildiğini, derslere katılan kursiyerlere katılım belgesi düzenleneceğini belirtti.

reklam

YORUM YAP