13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HAKAN DERELİ BAL LİGİNİN ERTELENMESİNE İSYAN ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 17 Nisan’da başlayacağını açıkladığı Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarını yeni bir açıklamayla Mayıs sonuna ertelemesi, ligin tüm takımlarında olduğu gibi CARMED 1074 Çankırıspor’da da tepkiyle karşılandı. Yedekler dahil tüm futbolcularını tamamladıklarını ve sürekli antrenman yaparak oyuncuların maçlara hazırlandığını belirten 2. Başkan Hakan Dereli de bu duruma isyan etti. Salı günkü basın toplantısının […]
Genel - 15 Nisan 2021 11:22 A A

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 17 Nisan’da başlayacağını açıkladığı Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarını yeni bir açıklamayla Mayıs sonuna ertelemesi, ligin tüm takımlarında olduğu gibi CARMED 1074 Çankırıspor’da da tepkiyle karşılandı. Yedekler dahil tüm futbolcularını tamamladıklarını ve sürekli antrenman yaparak oyuncuların maçlara hazırlandığını belirten 2. Başkan Hakan Dereli de bu duruma isyan etti. Salı günkü basın toplantısının ardından haber sitemize değerlendirmelerde bulunan Dereli şunları söyledi:

“Bu erteleme, TFF’nin para aldığı ancak hiçbir şekilde destek vermediği ve tamamen sponsor reklamlarıyla ayakta durabilen BAL Ligi Takımlarına kapılarınızı kapatın takımlarınızı dağıtın demektir. Futbolcularımızı aldık, eksiklerimizi tamamladık, TFF’nin parasını ödedik, sürekli antrenmanlar yaparak futbolcularımızı maçlara hazırladık. Takdir edersiniz ki bunların her biri ayrı masraf, bize bu kadar harcama yaptırıp da ligleri yeniden ertelemek demek Türk futbolunu resmen baltalamaktır.

Zaten pandemi nedeniyle bütün Kulüpler zor günler geçiriyor, bir de bunun üstüne bu hafta sonu başlayacak dedikleri maçların Mayıs sonuna ertelenmesi TFF’nin niyetinin halis bir niyet olmadığının ve bizlerle resmen alay ettiğinin göstergesidir. Salı günü düzenlediğimiz basın toplantısında ligimizdeki bütün takımların alınan kararlara isyanlarını gördünüz. Şimdi son çaremiz Sayın Cumhurbaşkanımızın duruma müdahale edip lehimize bir karar alınmasını ve maçların Nisan sonu ya da en geç Mayıs’ın ilk haftası başlamasını sağlaması, yoksa ligin sonunun geldiğini düşünüyorum ki bu da Türk Futbolu için hiç de iç açıcı sonuçlar doğurmayacaktır.”

Genel - 11:22 A A
BENZER HABERLER