14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HAİN SALDIRININ YILDÖNÜMÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ DUALARLA YÂD ETTİLER

Bundan tam 24 yıl önce yani 5 Mart 1999 tarihinde, dönemin Çankırı Valisi merhum Ayhan Çevik’in makam aracının geçtiği sırada düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 4 şehidimiz bugün kabirleri başında dualarla yâd edildi. Evet, Vali Ayhan Çevik’in koruması Samsunlu Polis memuru Nurettin Cinsoy ile Çankırı Merkez nüfusuna kayıtlı esnaf Alpay Evirgen, Merkez Ahlat köyü nüfusuna […]
Çankırı - 5 Mart 2023 20:40 A A

Bundan tam 24 yıl önce yani 5 Mart 1999 tarihinde, dönemin Çankırı Valisi merhum Ayhan Çevik’in makam aracının geçtiği sırada düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 4 şehidimiz bugün kabirleri başında dualarla yâd edildi. Evet, Vali Ayhan Çevik’in koruması Samsunlu Polis memuru Nurettin Cinsoy ile Çankırı Merkez nüfusuna kayıtlı esnaf Alpay Evirgen, Merkez Ahlat köyü nüfusuna kayıtlı öğrenci Emrah Ersoy ve Eldivan nüfusuna kayıtlı öğrenci Fatma Dönmez’i aramızdan ayıran hain saldırının bugün 24. yıldönümü.

Çankırı Terörle Mücadele Kahramanları Derneği, bugün Şehit Polis memuru Nurettin Cinsoy’u kabri başında ziyaret etti. Dernek Başkan Yardımcısı Okan Sütçüoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Al, Ziya Çelik ve Abdullah Yardımcı, Şehidimizin Samsun ili Kavak ilçesi Divanbaşı köyündeki kabrini ailesi ile birlikte ziyaret ederek tüm Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okudular, dualar ettiler.

Bugün gerçekleşen ziyaret hakkında Olay 18 haber sitemize açıklama yapan Çankırı Terörle Mücadele Kahramanları Derneği Başkan Yardımcısı Okan Sütçüoğlu şunları söyledi:

“Çankırı Terörle Mücadele Kahramanları Derneği olarak, 5 Mart 1999 günü Çankırı’da yaşadığımız hain terör saldırısının yıl dönümünde Derneğimiz olarak şehit koruma polisi Nurettin Cinsoy’u Samsun ili Kavak ilçesi Divanbaşı köyündeki kabri başında ziyaret ettik. Şehidimizin eşi ve oğlu da oradaydı. Çankırı tarihi için çok önemli bir gün olan bu olayın unutulmaması adına bu elim olayda hayatlarını kaybedenleri saygı ve rahmet ile anarak onları yaşatmak adına ziyaretlerimize devam edeceğiz.”

Çankırı - 20:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.