-3° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

GSB SPOR OKULLARI 15 BRANŞTA AÇILDI

2022 yılı GSB Spor Okulları 29 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00 da açıldı. Spor Genel Müdürlüğümüzün kuruluş amaçları, tüm vatandaşlarımızın spor yapmalarını teminen kitle sporunun yaygınlaştırılmasını sağlamak, serbest zamanlarını işi ve okul dışında geçiren gençliğin spor alanlarına ve faaliyetlerine yönlenmesini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, yetenekli başarılı ve gelecek için ümit vadeden sporcuların tespiti ve seçilmesi […]
Genel - 29 Haziran 2022 23:32 A A

2022 yılı GSB Spor Okulları 29 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00 da açıldı. Spor Genel Müdürlüğümüzün kuruluş amaçları, tüm vatandaşlarımızın spor yapmalarını teminen kitle sporunun yaygınlaştırılmasını sağlamak, serbest zamanlarını işi ve okul dışında geçiren gençliğin spor alanlarına ve faaliyetlerine yönlenmesini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, yetenekli başarılı ve gelecek için ümit vadeden sporcuların tespiti ve seçilmesi yönünde çalışmalar yapmaktır.

Bu amaç doğrultusunda İl Müdürlüğümüz, Atıcılık, Atletizm, Basketbol, Badminton, Boks, Cimnastik, Futbol, Güreş, H.İ.S. Judo, Halter, Masa Tenisi, Özel Sporcular , Voleybol ve Yüzme dallarında olmak üzere toplam 15 branşta GSB Spor Okulları açtı. Açılan GSB Spor Okullarında 50 Antrenör görevlendirildi. GSB Spor Okullarına bugün itibariyle 2500 ü aşkın öğrenci müracaat etmiş olup kayıtlarımız halen devam etmektedir. GSB Spor Okulları açılışına olan yoğun ilgi Çankırı’daki spor kültürünün büyük bir hızla tabana yayıldığını göstermektedir.

Genel - 23:32 A A
BENZER HABERLER