reklam
reklam
DOLAR31,5782% 0.66
EURO34,3104% 0.77
STERLIN40,0850% 0.85
FRANG35,6862% 0.46
ALTIN2.148,24% 2,25
BITCOIN2.148.6338.437
reklam

GÖNÜLLÜ 2 GENÇ ANTALYA MANAVGAT’TA ÇANKIRI’MIZIN SESİ OLDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
GÖNÜLLÜ 2 GENÇ ANTALYA MANAVGAT’TA ÇANKIRI’MIZIN SESİ OLDU
reklam

Çankırı’lı gönüllü 2 genç kardeşimiz, Antalya Manavgat’ta yangından etkilenen vatandaşlarımızın bir nebze elinden tutabilmek için, Çankırı halkımızın destekleriyle topladıkları yardımları Çankırı’dan Antalya Manavgat bölgesine ulaştırdılar. Bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan Çankırı’lı gençlerimiz, yangından etkilenen vatandaşların yaşadıkları durumu bir açıklamayla dile getirdiler.

2 Genç Kardeşimiz Batuhan Demirci ve Murat Değirmenci  açıklamalarında, “Çankırı’lı abilerimizin, ablalarımızın ve annelerimizin yardımları ile Manavgat için yola çıktık. Oradaki mağduriyete bir nebze olsun yardımcı olabilmek için, Çankırı’dan büyük bir destek ile yardımları aracımıza yükledik. Gerçekten insanın tüyleri diken diken oluyor, kiminin evi yanmış, kiminin ise tek geliri olan bağı bahçesi. Ne traktör kalmış geriye nede yatmak için bir yatak, biz de elimizden geldiğince ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık.

İbrahim amca ile tanıştık Manavgat Karaöz köyünde, eşi felçli çocuğu yok ihtiyaçlarını öğrenip gerekli yardımda bulunduk. Devletimiz de sağ olsun evini 10 gün içinde teslim edeceğiz demiş. İbrahim amcamızın gerçekten devlet bütün imkanları ile orada ne aç olan nede açıkta olan var Allah razı olsun, toplanma merkezleri deseniz yiyecek giyecek sığmayacak şekilde. Bizde hayırlarımızı dağıttıktan sonra aracımızla elimizden ne geliyorsa yapalım dedik ve AFAD Koordinasyon merkezinde bekledik. Karaöz, İhtiyarlı, Karavca, Belenobası, Ahmetler, Saraçlı, Selimli, Güzelyalı, Kalemler Köylerine Yardımları ulaştırmak için gerçekten elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olamaya çalıştık.

Manavgat’ta bir kardeşlik bağı vardı. Memleketimize yakışır bir şekilde hareket ettik. Karış karış aradık çoğu köylerde yıkım başlamış, devlet evlerini yapmaya başlamıştı. Komşumuzun parmağına bir çöp batsa bizlerinde canı yanar. Manavgat’taki kardeşlerimizin durumunu görünce bizlerin de canı yandı. Mücadelemiz son ateş sönene kadar devam edecek. Şerife ninemizin Ömer kardeşimizin İbrahim amcamızın ve Ayşe teyzemizin Çankırı’ya çok çok selamları var. Bizlere bu yolda her zaman destek olan Tüm Çankırılı vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.’’ dedi.

Gençlere bu yardımları için Tüm Çankırı halkı adına teşekkür ediyoruz.

reklam

YORUM YAP