13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GIDA İŞLETMELERİNDE RAMAZAN DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlını korunmak ve tüketicinin güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak amacı ile gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetlemeye devam ediyor. Çankırı Zabıtası gıda işletmelerine yönelik denetimlerini artırdı. Tam kapanma sürecinde açık olan fırın, bakkal, market ve zincirlerini denetleyen ekipler, ürünlerin son tüketim tarihi ile pide ve ekmeklerin gramajlarını kontrol etti. Denetimlerde fiziki […]
Çankırı - 5 Mayıs 2021 10:58 A A

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlını korunmak ve tüketicinin güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak amacı ile gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetlemeye devam ediyor.

Çankırı Zabıtası gıda işletmelerine yönelik denetimlerini artırdı. Tam kapanma sürecinde açık olan fırın, bakkal, market ve zincirlerini denetleyen ekipler, ürünlerin son tüketim tarihi ile pide ve ekmeklerin gramajlarını kontrol etti. Denetimlerde fiziki ortam ve hijyen uygunluğuna da bakıldı. Kontroller esnasında “Ramazan Paketi” adı altında toplu olarak satılan ürünlerin son tüketim tarihi ve etiket bilgileri de kontrol edildi. Gıda denetimlerinin aralıksız olarak devam edeceğini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vatandaşların gıda üretimi ve satışı ile ilgili karşılaştıkları tüm sorunları, ALO 153 veya 0 552 153 18 18  WhatsApp ihbar hatlarına bildirebileceklerini ifade etti.

Çankırı - 10:58 A A
BENZER HABERLER