Açık
  • EURO
  • DOLAR

GERÇEĞİNİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

Sivil Savunma ve Deprem Haftası nedeniyle Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Çankırı Belediyesi İtafiye ekipleri, Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, UMKE ekipleri, 112 Acil ekipleri ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Çankırı Şubesi işbirliğiyle deprem tatbikatında 6.3 şiddetindeki bir depremde […]
Çankırı - 5 Mart 2020 21:29 A A

Sivil Savunma ve Deprem Haftası nedeniyle Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Çankırı Belediyesi İtafiye ekipleri, Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, UMKE ekipleri, 112 Acil ekipleri ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Çankırı Şubesi işbirliğiyle deprem tatbikatında 6.3 şiddetindeki bir depremde nasıl hayatta kalınabileceği anlatıldı. 

GSM operatörlerinin de kullanılamadığı varsayılan tatbikatta İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan “Ortak Afet Frekansı” üzerinden ekiplere bilgi verildi. Ardından olay yerine gelen ekipler, tatbikat alanında gerekli işlemleri uygulayarak 6 kişiyi depremden sağ olarak kurtardı.

Geniş kapsamlı Deprem Tatbikatı’nı Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, daire amirleri, öğrenciler ve diğer yetkililer de izledi.

Çankırı - 21:29 A A
BENZER HABERLER