24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “İŞ’TE SAĞLIĞA İKİNCİ ADIM”

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde “İş’te Sağlığa İkinci Adım” projesi uygulandı. Proje kapsamında, çalışan personele çeşitli sağlık ölçümleri yapılıp ardından bilgilendirme eğitimi verildi. Başbakanlık genelgesi olarak 2010 yılında yayınlanan,“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı Faaliyetleri” kapsamında kamu çalışanlarına yönelik olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde çalışmalar yürütülmüştür. Aynı […]
Çankırı - 12 Şubat 2020 17:40 A A

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde “İş’te Sağlığa İkinci Adım” projesi uygulandı. Proje kapsamında, çalışan personele çeşitli sağlık ölçümleri yapılıp ardından bilgilendirme eğitimi verildi.

Başbakanlık genelgesi olarak 2010 yılında yayınlanan,“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı Faaliyetleri” kapsamında kamu çalışanlarına yönelik olarak İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde çalışmalar yürütülmüştür.

Aynı genelge doğrultusunda 2020 yılı içerisinde Valilik Koordinasyonunda yine İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde “İŞ’TE SAĞLIĞA İKİNCİ ADIM” projesi hazırlanıp hayata geçirildi.

“İŞ’TE SAĞLIĞA İKİNCİ ADIM” projesi kapsamında 11 Şubat 2020 Salı günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalışan personelin boy, kilo, bel çevresi, kan şekeri ve tansiyon ölçümlerinin yapılmasının ardından Diyetisyen Esra Kocamış Baş, Sportif Eğitim Uzmanı Serkan Öner ve Dr. Ayşegül Açıkgöz tarafından Beslenme, Egzersiz ile Kalp ve Damar hastalıkları konularında bilgilendirme eğitimi verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Sportif Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin ve Yurt Hizmetleri Müdürü İsmail Efe kurum çalışanlarıyla birlikte ölçümlerini yaptırarak bilgilendirme eğitiminde yer aldılar.

Çankırı - 17:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.