reklam
reklam
DOLAR32,1920% 0.01
EURO34,9349% 0.12
STERLIN41,0825% 0.09
FRANG35,1997% 0.16
ALTIN2.411,49% -2,04
BITCOIN67.408,22-3.647
reklam

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BİR İLK DAHA

Yayınlanma Tarihi : Google News
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BİR İLK DAHA
reklam

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında yürütülen ESC Gönüllülük ve Dayanışma Projeleri alanında akredite kurum oldu.

AB projeleri ve Hibe projelerine önem veren İl Müdürü Sadık Ak, göreve gelir gelmez proje birimini oluşturdu. Proje koordinatörü olarak Ayhan Arslan’ı birimin başına görevlendirdi. Bu çalışmasının ilk meyvesi olarak ta AB Gönüllülük ve Dayanışma Projeleri için kurumsal akredite kurumu olarak onaylandı.

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyarete gelerek incelemelerde bulunan Ulusal Ajans Gençlik Programları Başkanı Sefa Yahşi ve Gönüllülük Projeleri Koordinatörü Aydın Öksüz tarafından akredite kurum başvurusu onaylandı.

Avrupa Gönüllülük ve Dayanışma Projeleri kapsamında; 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimizin AB ülkelerinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almasını sağlayan bir faaliyet olup, temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllülük ve Dayanışma amacı gütmektedir. Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alabilmektedirler.

Akredite olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 1 Ekim başvuru dönemi için 3 AB vatandaşı Genç’e ev sahipliği yapmak üzere proje başvurusu yapacaktır. Akredite kurum olarak yılda 30 gencimizi de yurt dışına gönüllülük projeleri için destek kurum olarak gönderebilecektir.

Program kapsamında detaylı bilgi Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Programı web sayfasında (www.ua.gov.tr) bulunmakta olup, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Proje Biriminden bilgi alabileceklerdir.

İl Müdürü Sadık AK, akreditasyon sürecini başarı ile sonuçlandıran Proje Birimi Koordinatörü Ayhan Arslan’ı makamında kabul ederek, tebrik etti.

reklam

YORUM YAP