reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ÇANKIRI’YA 50 MİLYONLUK YATIRIM

Yayınlanma Tarihi : Google News
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ÇANKIRI’YA 50 MİLYONLUK YATIRIM
reklam

Göreve geldiği günden bu yana adından sıkça söz ettiren Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, 1 yıllık görev süresinde Çankırı için yaptığı hizmetlerle göz doldurmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü, KYK İl Müdürlüğü görevlerinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne vekaleten atanan Sadık Ak, görevdeki 1 yılında bugüne kadar yapılamayan yatırımları Çankırı’mıza kazandırdı.

2020 yılında Çankırı Milletvekillerimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’nun yoğun girişimleri ve çabalarıyla (Çivitcioğlu’nun bu imza için Bakanla ciddi bir tartışma yaşadığı da söyleniyor), Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın onayına sunulan 50 milyon (eski parayla 50 trilyon) Liralık yatırımın onaylanmasıyla Çankırı Merkez ve ilçelere yapılacak yatırımların önü açılmış oldu. 50 milyon Liralık yatırımla Çankırı merkez ve ilçelere kazandırılacak tesisler şu şekilde sıralanıyor:

2019 yılında göreve geldikten sonraki birkaç ayda Sabiha Anne Kız Öğrenci Yurdu A Blok içerisinin tadilatı ve komple boyanması, Çerkeş Nevzat AYAZ Spor Salonu ve Çerkeş Futbol Sahası soyunma odası doğalgaz dönüşümüyle bakım ve onarım işleri tamamlanarak gençlerimizin kullanımına açıldı.

2020 yılında Çankırı merkezde Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu Zemin Yenileme ve Bakım Onarım İşi, Çankırı Yurdu iç mahal bakım ve onarımı, Uluyazı Kampüsü Çankırı Yurt Müdürlüğü İdari Bina ve A-B-C Blok koridorlarının bakım ve onarımı tamamlanarak gençlerimizin hizmetine sunuldu. Yine 2020 yılında başlanan 1 no.lu sentetik çim saha istinat duvarı yapılması, Hamide Bıkçın Spor Salonu bakım ve onarımı ile Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı ise halen devam ediyor.

İlçelerde ise;

Bayramören ilçesi Sentetik Çim Yüzeyli Kapalı Halı Saha inşaatı devam ediyor.

Çerkeş ilçesi Futbol Sahası zemin sentetik halı yenilemesi ve Nevzat Ayaz Spor Salonu bakım ve onarımı devam ediyor.

Çerkeş-Saçak Beldesi mevcut Halı Sahanın üzerinin kapatılması inşaatı devam ediyor.

Eldivan ilçesi Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası inşaatı devam ediyor.

Ilgaz ilçesi Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi, Kapalı Büyük Halı Saha yapımları ihale aşamasında.

Kızılırmak ilçesi Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası tamamlandı, Spor Toto Tip Gençlik Merkezi ve çevre duvarı inşaatı devam ediyor.

Korgun ilçesi Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, 480 seyirci kapasiteli Tribün ve Soyunma Odası  yapım işi ve Halı Saha bakım inşaatı devam ediyor.

Kurşunlu ilçesi Spor Salonu çatı bakım ve onarımı tamamlandı, Kapalı Halı Saha ve Gençlik Merkezi ihale aşamasında.

Orta ilçesi Gençlik Merkezi ve çevre düzenleme işi ile Yaylakent mevcut Futbol Sahasının çevre düzenleme ve aydınlatma işi inşaatları devam ediyor.

Şabanözü ilçesi Sentetik Yüzeyli Futbol Sahasına Portatif Tribün Yapımı, Kapalı Spor Salonu ve Kapalı Halı Saha inşaatları devam ediyor.

Yapraklı ilçesi Kapalı Halı Saha tadilatı ve 2’li Soyunma Odası inşaatları devam ediyor.

Göreve geldiği günden beri gecesini gündüzüne katarak çalışan Sadık Ak ve ekibine Çankırı’mıza kazandırdıkları ve bundan sonra da kazandıracakları eserlerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

reklam

YORUM YAP