Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

GENÇ YARENLER’DEN 16 NİSAN CUMARTESİ AKŞAMI ÖMERALP İÇİN ÖZEL KONSER

Çankırı’da Belediye İş Merkezi karşısında bir süredir gitar ve saz eşliğinde  şarkı söyleyen gençler dikkatinizi çekmiştir sanıyorum. Ankara’lı Berat Özkan, aslen Çorum’lu ama doğma büyüme Çankırı’lı Fethullah Çelik ve Gaziantep’li İbrahim Karabacak isimli bu üç genç hem okuyor, hem de boş zamanlarında çaldıkları harika parçalarla kulaklarımızın pasını siliyorlar. Grubun adı “Genç Yarenler.” 3 Genç Yarenimiz […]
Çankırı - 12 Nisan 2022 11:44 A A

Çankırı’da Belediye İş Merkezi karşısında bir süredir gitar ve saz eşliğinde  şarkı söyleyen gençler dikkatinizi çekmiştir sanıyorum. Ankara’lı Berat Özkan, aslen Çorum’lu ama doğma büyüme Çankırı’lı Fethullah Çelik ve Gaziantep’li İbrahim Karabacak isimli bu üç genç hem okuyor, hem de boş zamanlarında çaldıkları harika parçalarla kulaklarımızın pasını siliyorlar. Grubun adı “Genç Yarenler.”

3 Genç Yarenimiz 16 Nisan Cumartesi akşamı iftardan sonra yine aynı yerde Belediye İş Merkezi karşısında, bu sefer de SMA Tip 1 hastası yavrumuz Ömer Alp için söyleyecekler tüm şarkılarını. Geceden elde edilecek gelirin tamamını Ömer Alp Kader’in tedavisinde kullanılmak üzere ailesine vereceklerini söyleyen gençlerle kısa bir söyleşi yaptık.

Geçen yıl Ankara’dan Çankırı’ya taşınan Berat Özkan, “Kızılay’da sokak müziğini sürekli yapıyorduk, burada niye yapılmasın…” düşüncesiyle başladığı sokak müziği çalışmalarını arkadaşlarının da katılmasıyla 3 kişilik bir müzik grubu olarak devam ettiriyor. Grup üyesi gençlerin üçü de öğrenci. Gençler bu işe severek başladıklarını, sokak müziğinin çok eğlenceli ve heyecan verici olduğunu söylüyorlar.

Halkımızdan çok güzel tepkiler aldıklarını ve takdir edilmenin gerçekten çok güzel bir duygu olduğunu da vurgulayan gençler, “İnsanların bizi dinlemesi ve beğenip takdir etmesi teşekkür etmesi bizi çok sevindiriyor. Genelde çok olumlu tepkiler alıyoruz, içlerinde Çankırı’ya medeniyet getirdiniz diyenler de var, bu da bizi daha çok motive ediyor. Bu tür güzel tepkiler alınca işimizi daha severek ve daha bir heyecanla yapıyoruz. Bu işi para için değil eğlenerek yapmanız gerekiyor, kendi içinizde o enerjiyi hissettiğiniz zaman karşı tarafa da bunu yansıtabiliyorsunuz ve sonuçta daha güzel birşey çıkıyor ortaya. Müzik güzeldir, hayatın içinde olmasını her zaman çok isteriz. Umarız ki böyle de devam eder.” diyerek 16 Nisan Cumartesi akşamı iftardan sonra tüm Çankırı’yı Ömer Alp için düzenleyecekleri özel konsere davet ettiler.

Olay 18 Ailesi olarak Genç Yarenler’imize başarılar diliyoruz.

Çankırı - 11:44 A A
BENZER HABERLER