reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

GELİN TANIŞ OLALIM

Yayınlanma Tarihi : Google News
GELİN TANIŞ OLALIM
reklam

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye devam eden yurtlarda barınan öğrencilere, “Gelin Tanış Olalım” programı kapsamında Çankırı gezisi düzenlendi. Hacı Murad-ı Veli Erkek Öğrenci Yurdu, Emir Karatekin Erkek Öğrenci Yurdu, Çankırı Kız Öğrenci Yurdu ve Sabiha Anne Kız Öğrenci Yurdu’nda bulunan 200 erkek, 200 kız olmak üzere toplamda 400 öğrencinin katıldığı etkinlikle öğrencilerin Çankırı’ya uyum sürecinin hızlandırılması amaçlandı.

Çankırı’ya ve yurtlara yeni gelen öğrencilerden oluşan 400 kişilik gruba Tuz Mağarası, Uçak Kütüphane, Taşmescit, Tarihi Çamaşırhane, Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Çivitcioğlu Medresesi, Büyük Cami ve Buğday Pazarı Medresesi gezdirildi. Keyifli anlara sahne olan gezide öğrenciler, Çankırı’nın tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret etme fırsatı buldu.

Düzenlenen gezinin Çankırı’ya yeni gelen öğrencilerin yurtlara ve şehre uyumunu arttıracağını ifade eden Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Yurtlar öğrenciler için sadece bir barınma alanı olmadığı gibi sosyal ve kültürel açıdan da gelişim sağlayabilecekleri sıcak bir ev mahiyetindedir. Yurtlarda öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Talepler doğrultusunda atölyeler ve kurslar açarak yurtlar içerisinde öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Bilgiden Bilince Konferansları, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Sosyal Kültürel Faaliyetler, Sportif Faaliyetler, Gezi ve Kamp Etkinlikleri ile yurtlarımızı öğrencilerin okul sonrası sürece hazırlayan sıcak bir ev ortamına dönüştürüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Sadık Ak, “Uyum programı kapsamında Bilgilendirme Toplantısı, İletişim Toplantısı ve Mesleki Çalışmalar düzenleyerek yeni kayıt yaptıran öğrencilerin yurtlarımıza ve Çankırı’ya kolay adapte olması için elimizden geleni yapıyoruz. Düzenlediğimiz Gelin Tanış Olalım etkinliğine 4 yurttan toplamda 400 öğrenci katılım sağladı. Etkinlik kapsamında Çankırı’mızın tarihi ve turistik yerlerini öğrencilerimize tanıttık. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda imkânlarımızın elverdiği ölçüde kurs, etkinlik ve atölyelerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP