15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“GECEYE BİR IŞIK YAK BİR CÜMLE BIRAK” ETKİNLİĞİNİN KONUĞU VALİ AYAZ OLDU

      Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından gerçekleştirilen “Geceye Bir Işık Yak, Bir Cümle Bırak” adlı çevrimiçi kitap okuma etkinliğinin bu haftaki konuğu Vali Abdullah Ayaz oldu. Haftada bir gün saat 20.20’de okulun öğrencileri, velileri ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar kendi okudukları kitaplar hakkında söylemek istediklerini diğer katılımcılarla paylaşıyorlar. İlimizde kitap okuma […]
Çankırı - 3 Nisan 2021 12:02 A A
      Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından gerçekleştirilen “Geceye Bir Işık Yak, Bir Cümle Bırak” adlı çevrimiçi kitap okuma etkinliğinin bu haftaki konuğu Vali Abdullah Ayaz oldu. Haftada bir gün saat 20.20’de okulun öğrencileri, velileri ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar kendi okudukları kitaplar hakkında söylemek istediklerini diğer katılımcılarla paylaşıyorlar.
İlimizde kitap okuma kültürünün geliştirilebilmesi amacıyla yapılacak olan tüm çalışmalara gereken desteği vereceğini belirten Vali Abdullah Ayaz, bu projeyi yürüten okul idarecileri ve öğretmenlerine teşekkür etti. Kitap okuma kültürünün geliştirilmesi için verilen çabaların değerli olduğunu ifade eden Vali Ayaz, “Yarenler Okuyor” kitap okuma etkinliğine dikkat çekti.
Vali Abdullah Ayaz etkinlikte okumuş olduğu Necati Cumalı’nın “Viran Dağlar”, Ahmet Ümit’in “Elveda Güzel Vatanım”, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”, Patrick Süskind’in “Koku” ve İskender Pala’nın “Şah ve Sultan” kitapları hakkında paylaşımlar yaparak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Vali Ayaz, etkinliği düzenleyen Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederek, etkinliğe katılım sağlayan öğrenci ve velilerini ilgilerinden dolayı tebrik etti.
Çankırı - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.