Açık
  • EURO
  • DOLAR

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEFATININ 85. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

Ulu Önder ATATÜRK’ün Vefatının 85. Yıldönümü Anma Programı, 10 Kasım 2023 Cuma günü gerçekleştirildi. Anıt Alanında düzenlenen program Çankırı Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Çankırı Belediyesi’nin ATATÜRK Anıtı’na Çelenk sunması ile başladı. Saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulması sonrası okunan İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi ve akabinde Bayraklar yarıya indirildi. Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar ve […]
Genel - 11 Kasım 2023 18:16 A A

Ulu Önder ATATÜRK’ün Vefatının 85. Yıldönümü Anma Programı, 10 Kasım 2023 Cuma günü gerçekleştirildi. Anıt Alanında düzenlenen program Çankırı Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Çankırı Belediyesi’nin ATATÜRK Anıtı’na Çelenk sunması ile başladı. Saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulması sonrası okunan İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi ve akabinde Bayraklar yarıya indirildi.

Çankırı Valisi M.Fırat Taşolar ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından, Çankırı Müzesi’nde düzenlenen ATATÜRK Fotoğrafları Sergisi ziyaret edildi. Ziyaret sonrasında ATATÜRK Kültür Merkezi’nde İlimiz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirildi.

Sunuculuğu Edebiyat Öğretmeni Ezgi Bıçakcıoğlu tarafından icra edilen programda, “ATATÜRK’ün Hayatı ve Askeri Kişiliği” adlı sunum Garnizon Komutanlığı adına Topçu Üsteğmen Sefa Dirgen tarafından gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemi ile ilgili videoların izletilmesi akabinde, Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen “Mustafa’m Mustafa Kemal’im” isimli oratorya gösterisi izleyicilere sunuldu. Oratorya gösterisinde Gazi MTAL öğrencileri, UIu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Cumhuriyetin kuruluş yıllarından, hayatının son dönemine kadar olan süreci seyircilerle buluşturdular.

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Programı, etkinlikte görev alan Gazi MTAL öğrencilerine Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar tarafından ödüllerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Genel - 18:16 A A
BENZER HABERLER