14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

FEN LİSELERİ 4. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİNDE TOBB FEN LİSESİ DAMGASI

      Fen Lisesi öğrencilerinin; bilimsel çalışmalarının paylaşılması, bilimsel platformlarda sunumu ve yaygınlaştırılmasının sağlanması, bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, bilim insanları ve akademisyenlerle bir araya getirilmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturulması, bilim ve teknolojiyle ilgili alanlarda yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi, bilimsel araştırma çalışmalarının […]
Eğitim - 18 Haziran 2021 00:36 A A

      Fen Lisesi öğrencilerinin; bilimsel çalışmalarının paylaşılması, bilimsel platformlarda sunumu ve yaygınlaştırılmasının sağlanması, bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, bilim insanları ve akademisyenlerle bir araya getirilmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturulması, bilim ve teknolojiyle ilgili alanlarda yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi, bilimsel araştırma çalışmalarının geliştirilmesi ve kurumsallaştırılması, iletişim ve etkileşimlerinin artırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ankara Cumhuriyet Fen Lisesi işbirliğinde hazırlanan Fen Liseleri IV. Ulusal Öğrenci Kongresi düzenlendi.

      Bu yıl “Söz Gençlerde” temalı kongreye öğrenciler Nanoteknoloji ve Yapay Zekâ dalında hazırlamış oldukları bildiriler ile katıldılar.

      Hazırlanan bildiri özetleri ile ilgili ODTÜ Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda okulumuz 9A sınıfı öğrencilerinden Muhammed Yanık ve İrem Karasu’nun “Yapay Zekâ” dalında “Yapay Zekâ ve Tasarımları” başlıklı hazırlamış oldukları bildiri 31 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasındaki değerlendirmeleri başarı ile geçti ve 14-17.06.2021 tarihlerindeki kongre programına katılmaya hak kazandı. Proje danışmanlığını Bilgisayar Bilimi öğretmeni Hüseyin Demirtaş yaptı.

      “Söz Gençlerde” temalı kongre programı çerçevesinde öğrencilerimiz 15.06.2021 tarihinde saat 10:40 ta hazırlamış oldukları bildirinin sunumunu başarı ile gerçekleştirmişlerdir.

      Öğrencilerimiz İrem Karasu ile Muhammed Yanık duygularını ifade ederken, henüz 15 yaşında ulusal düzeyde bilimsel bir kongre için bildiri hazırlamış olmanın ve sunmanın ifade edilemez bir heyecan ve mutluluk olduğunu söylerken, gelecek için de bir ışık yaktıklarını dile getirdiler.

      Öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenimiz Hüseyin Demirtaş, elde edilen bu başarının kendisini ve öğrencilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Ayrıca bu çalışmaların okulumuz öğrencileri ve okulumuzu hedefleyen öğrenciler için motive edici güzel örnekler olduğunu belirtti. Sözlerini; bu süreçte desteklerini her zaman yanında hissettiğimiz Okul İdaremize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ayrıca emeği geçen tüm kurumlar ile akademisyenlere teşekkür ediyorum ile tamamladı.

      Okul müdürü Doğan Yıldız, “Ülkemizdeki tüm fen liselerinin katılım sağladığı, farklı ve özgün fikirlerin kendini tanıtma fırsatı bulduğu kongrede ‘Yapay Zekâ’ dalında öğrencilerimizin sunum yapacak 52 fen lisesi arasında olması ve ilimizi temsil etmesi adına öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.”  dedi.

Eğitim - 00:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.