13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

FEN İŞLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA

Corona virüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tedbirlerini sürdüren Çankırı Belediyesi, bir yandan da şehrin dört bir yanında belediyecilik çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kaldırım, asfalt yama, sıcak asfalt serimi ve yol yapım çalışmalarını yürütüyor. Buğday Pazarı Mahallesi Akik Sokak ve otopark alanında asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler, Ankara Caddesi Tugay Komutanlığı önüne […]
Çankırı - 10 Haziran 2020 15:39 A A

Corona virüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tedbirlerini sürdüren Çankırı Belediyesi, bir yandan da şehrin dört bir yanında belediyecilik çalışmalarına devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kaldırım, asfalt yama, sıcak asfalt serimi ve yol yapım çalışmalarını yürütüyor. Buğday Pazarı Mahallesi Akik Sokak ve otopark alanında asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler, Ankara Caddesi Tugay Komutanlığı önüne 750 ton asfalt sererken, Buğday Pazarı Mahallesi Kavşut ve Tere Sokaklar ile Feslikan Bulvarına 1000 ton asfalt serimi çalışmalarına devam ediyor.

Yol yapım çalışmaları kapsamında ise Küçük Sanayi Bölgesi ek bloklar alanında yol yapım çalışmalarının da devam ettiği bildirildi. Bölgede yeni yapılan iş yerlerinin ulaşımı için yeni yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından ekipler, asfalt çalışmalarına başlayacak.

Fatih Mahallesi Salihler Caddesi’nde ise sel taşkınlarını önlemek amacı ile taşkın koruma tesisi yapılıyor. 700 m uzunluğundaki tesisin özellikle yoğun yağışlarda oluşabilecek su baskını riskini azaltarak olumsuz şartları kontrol altına alması hedefleniyor.

Çankırı - 15:39 A A
BENZER HABERLER